Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Podnośnik wannowy elektryczny – pomoc w codziennym życiu

Seniorzy i osoby niepełnosprawne nie lubią być ciężarem dla bliskich, w miarę możliwości chcą jak najwięcej czynności wykonywać samodzielnie. Bardzo ważne jest odpowiednie urządzenie mieszkania, ułatwiające codzienne funkcjonowanie. W sklepach dostępne są różne rodzaju urządzenia ułatwiające mycie się i wykonywanie czynności higienicznych. Doskonałym rozwiązaniem są windy i podnośniki wannowe. Jakie urządzenia warto wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Siechnice: Podnośnik wannowy elektryczny – pomoc w codziennym życiu

Podnośnik wannowy – nowoczesne urządzenie do każdej wanny

Podnośniki, czyli inaczej windy wannowe to nowoczesne urządzenia, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Wiele starszych, schorowanych osób nie jest w stanie samodzielnie wejść do wanny, a podnośnik ułatwia wykonanie tej czynności. Windy są przystosowane do każdego rodzaju wanny, umożliwiają wygodne wejście do wanny, umycie się i wyjście z wanny. Urządzenie składa się z siedziska z oparciem oraz wyciągu, który unosi podnośnik do góry i do dołu. Nowoczesne windy i podnośniki wyposażone są w wodoszczelne piloty, które ułatwiają wygodne sterowanie urządzeniami. Podnośnik wannowy elektryczny jest prosty w obsłudze, zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania https://www.prolifter.pl/podnosnik-wannowy-elektryczny-pm-50.html. Podnośniki wannowe umożliwiają przemieszczanie się po całym domu, dzięki nim codzienne życie osoby chorej czy starszej jest bardziej komfortowe. 

Podnośnik do wanny dla niepełnosprawnych – jakie ma zalety?

Wannowe podnośniki to urządzenia, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą samodzielnie wykonywać czynności higieniczne. To również duże udogodnienie do opiekunów, którzy nie muszą dźwigać seniora i samodzielnie umieszczać w wannie. Urządzenie można zamontować w każdej łazience, główne zalety, jakie posiada winda do wanny dla seniora to:

  • Bezpieczeństwo w użytkowaniu,
  • Stabilność,
  • Wodoszczelność,
  • Łatwość w utrzymaniu czystości,
  • Zróżnicowana wysokość podnoszenia,
  • Możliwość złożenia i zastosowania w małych łazienkach,
  • Duży udźwig do 150 kg, dzięki czemu z urządzenia mogą korzystać osoby o większej wadze,
  • Prosty montaż i demontaż.

Osoby, które chcą kupić urządzenie, mogą skorzystać z dofinansowania ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych.

dofinansowanie pfron krzesło do wanny na pilota

Winda do wanny dla seniora – jaką wybrać?

Oferta produktów dla seniorów i osób niepełnosprawnych jest bardzo duża, dostępne są m.in. na prolifter.pl. W trakcie wybierania podnośnika wannowego, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, ułatwiających funkcjonowanie osobie, która będzie korzystała z urządzenia. Podnośnik powinien być dopasowany do rozmiaru łazienki. Zaletą jest szybki demontaż, dzięki czemu windę można złożyć, gdy z łazienki korzysta inna osoba. Podnośniki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów np. stali nierdzewnej, która jest trwała i odporna na wilgoć. Można wybrać fotele stałe lub w wypinanych, z poręczami otwartymi lub zamkniętymi. Ważny jest też zagłówek, pozwalający wygodnie oprzeć głowę, a także oparcie, które odchyla się w zakresie 40 stopni i umożliwia komfortowe wykonywanie czynności higienicznych.

Krzesło do wanny na pilota to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu, w którym przebywa starsza czy schorowana osoba. Pomaga w wielu czynnościach, jest dużym ułatwieniem zarówno dla użytkownika, jak i opiekuna. Warto wybrać podnośnik wysokiej jakości, który będzie towarzyszem w codziennym życiu.