Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.07.2020

Lato z Pippi. Konkurs czytelniczy dla dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach została Ambasadorem Ogólnopolskiego Konkursu "75. Urodziny, czyli Lato z Pippi". Akcja promująca czytelnictwo i rozbudzająca w dzieciach kreatywność odbędzie się w dwóch etapach - lokalnym i ogólnopolskim. Rodzinna zabawa gwarantowana. Zobacz zasady konkursu.

Siechnice: Lato z Pippi. Konkurs czytelniczy dla dzieci
fot. mat. organizatora / rys. Piotr Socha

Organizowany przez wydawnictwo Jung-off-ska konkurs trwa przez całe lato. Pierwszy, lokalny etap zabawy odbywa się przy współorganizacji lokalnych instytucji. W Siechnicach ambasadorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna.

W pierwszym, lokalnym etapie rodzinne drużyny (w konkursie biorą udział dziecko i osoba dorosła) przygotowują prace plastyczne i do 21 września składają je w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Wyróżnione w etapie lokalnym prace zmierzą się w części ogólnopolskiej. Organizator ogłosi wyniki 14 listopada 2020 r., w dniu 75. Urodzin Pippi.

Wśród nagród - weekend dla 4-osobowej rodziny w Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, Vouchery prezentowe IKEA, książki i audiobooki.
 

Napisz limeryk lub wykonaj pracę plastyczną

Prace konkursowe są realizowane w dwóch kategoriach: plastycznej (dzieci do 12 lat) i literackiej (dzieci do 16 lat). W kategorii praca plastyczna organizator proponuje dużą dowolność ograniczoną jedynie hasłem przewodnim "Pippi w malarstwie polskim i światowym":

Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału (np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy jest „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej. (m.in.: Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni)

Dla zespołów decydujących się na wykonanie pracy literackiej przygotowane zostało zadanie napisania krótkiego wiersza:

„Limeryk o Pippi”, czyli krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów o ustalonej liczbie sylab akcentowanych, o układzie rymów. Na końcu pierwszego wersu zwykle występuje nazwa własna, najczęściej geograficzna.

Więcej informacji, regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie organizatora oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siechnicach, tel. 713115448. Poniżej plakat MBP promujący konkurs: