Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
17.01.2024

KOGENERACJA była sponsorem projektu Ciepłe spojrzenie na Siechnice

Od października do końca grudnia 2023 roku w Centrum Kultury Siechnice realizowany był projekt „Ciepłe spojrzenie na Siechnice", którego sponsorem była KOGENERACJA S.A.

Siechnice: KOGENERACJA była sponsorem projektu Ciepłe spojrzenie na Siechnice

Celem projektu była aktywizacja najmłodszych i tych trochę starszych w dziedzinie "miłości do słowa pisanego" oraz nawiązanie kontaktów pomiędzy społecznością lokalną a ludźmi pióra. Organizatorzy zaprosili mieszkańców na spotkania z twórcami, starając się, aby lista gości była na tyle zróżnicowana, by przyciągnąć osoby w różnym wieku, interesujące się różnymi formami literackimi.

Czytelnicy mogli poznać tajniki branży wydawniczej i realiów, z którymi pisarze mierzą się na co dzień. Doskonałą formą aktywności były warsztaty, w trakcie których każdy z pisarzy mógł zaprezentować się w nieco innej odsłonie. Warsztaty z dogoterapii i bajkoterapii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rodziców oraz najmłodszych pociech. Warsztaty pisarskie przyciągnęły nieco starsze dzieci, które dzięki nim mogły doświadczyć tego, jak tworzone są opowieści i jak wykreować bohatera historii. Największą popularnością wśród pań cieszyły się natomiast warsztaty z języka komunikacji kobiet i mężczyzn.

Prócz spotkań autorskich i warsztatów mieszkańcy mogli również wziąć udział w pisarskich oraz plastycznych konkursach z nagrodami. Ich tematem były skojarzenia z siechnickim ciepłem, zgodnie z nazwą projektu "Ciepłe spojrzenie na Siechnice".

Tekst i zdjęcia: Mat. prasowy KOGENERACJA