Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jak zabezpieczyć swój telefon przed upadkiem?

Nowoczesne technologie otaczają nas w coraz większej ilości miejsc. Od momentu pojawienia się na rynku smartfonów niemal całkowicie wyparły one z użytku zwyczajne telefony komórkowe i stacjonarne. Do tego producenci cały czas starają się je usprawniać, dodając im innowacyjne funkcje i pomysłowe rozwiązania, które mają uczynić korzystanie z nich jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

Siechnice: Jak zabezpieczyć swój telefon przed upadkiem?

Mimo tego, jak zaawansowane technicznie są te wyjątkowe urządzenia, nadal mają swoją słabą stronę, którą jest odporność na uszkodzenia i upadki. Niestety zdecydowana większość dostępnych na rynku smartfonów nie należy do sprzętów przesadnie wytrzymałych - w wielu przypadkach wystarczy upadek nawet z niewielkiej wysokości, aby urządzenie doznało bardzo poważnych uszkodzeń w postaci stłuczonego ekranu czy pęknięć elementów na płycie głównej lub zostało całkowicie zniszczone. Mając na uwadze to, jak dużą rolę mimo swojej delikatności odgrywają w naszej codzienności smartfony, producenci różnego rodzaju akcesoriów do urządzeń mobilnych postanowili wyjść naprzeciw potrzebom klientów i wprowadzili do sprzedaży liczne rozwiązania, których zadaniem jest zabezpieczenie telefonu przed upadkiem oraz jego skutkami. Jeżeli zastanawiasz się, jak skutecznie ochronić swojego smartfona, to w poniższym artykule znajdziesz wiele odpowiedzi na różne pytania związane z tą kwestią.
 

Jak zabezpieczyć telefon przed upadkiem?

Na początek należy odróżnić metody zabezpieczenia - istnieją bowiem akcesoria, których celem jest ochrona telefonu przed samym upadkiem, jak i takie, które mają go zabezpieczać przed jego skutkami. Do tej pierwszej grupy zaliczamy m.in. tzw. ringi na smartfon, czyli specjalne pierścienie, które umieszcza się na jego “pleckach”. Doskonale spisują się w sytuacji, kiedy urządzenie jest duże, a jego użytkownik ma małe dłonie. Dzięki takiemu pierścieniowi stabilizuje się telefon w dłoni podczas korzystania z niego, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko jego upadku w sytuacji, kiedy użytkownik próbuje dosięgnąć kciukiem mocno oddalonej przestrzeni na ekranie. Do zabezpieczenia telefonu przed upadkiem np. w wyniku wysunięcia się z kieszeni podczas spaceru posłużą z kolei specjalne sakiewki z zamkiem błyskawicznym, które można nosić np. na szyi. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego typu akcesoriów, a największą popularnością cieszą się te, które są wodoodporne. Doskonale sprawdzają się bowiem na plaży, kiedy nie chcemy zostawiać naszego smartfona bez opieki w okolicach swojego ręcznika czy koca.

Akcesoria do ochrony przed skutkami upadku, takie jak etui Samsunga S21 i wielu innych modeli cieszą się jeszcze większą popularnością - za ich pomocą można nie tylko zabezpieczyć urządzenie, ale także w pewnym stopniu je spersonalizować. Dobrze dobrane etui chroni zarówno tył, jak i przód telefonu amortyzując i przyjmując na siebie częściowo siłę uderzenia. To proste rozwiązanie jest bardzo skuteczne, jednak należy pamiętać, aby takie akcesorium było odpowiednio dopasowane do urządzenia - za małe lub zbyt duże nie będzie spełniało swojej roli, a do tego może utrudniać korzystanie z niego.
 

Jakie etui najlepiej chroni telefon?

Wiemy już, jak chronić telefon przed upadkiem i jego skutkami. Wiele osób decydując się na zakup etui, ma jednak problem z wyborem odpowiedniego rodzaju do swoich potrzeb. Na rynku dostępnych jest bowiem bardzo dużo rozmaitych propozycji o różnych funkcjach, dlatego przed podjęciem decyzji warto zrobić odpowiedni research i określić, jakie etui najlepiej chroni telefon.

Największą popularnością cieszą się etui jednoczęściowe, zakładane głównie na tył i boki urządzenia. W wielu przypadkach są one zaprojektowane tak, aby w miarę możliwości chroniły cały telefon przed uderzeniami. Zazwyczaj mają one kolorowe nadruki, a zdarzają się również takie, które wyróżniają się unikalną formą i kształtem. Dostępne są również etui z klapką, często dosyć eleganckie, o neutralnym designie, które chronią zarówno tył i boki smartfona, jak i jego przód. Dodatkowo często w specjalnej klapce znajdują się kieszonki, w których można np. umieścić karty czy dokumenty.