Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-06-2021
Pomysł na prezent - mapa gwiazd
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.11.2019

Jarmark Bożonarodzeniowy na siechnickim Targowisku

Wyjątkowa okazja do przedświątecznych zakupów, wizyta Świętego Mikołaja na siechnickim Targowisku oraz uroczyste rozświetlenie choinki - to tylko wybrane punkty programu Bożonarodzeniowego Jarmarku. Będziemy mogli również wesprzeć charytatywną akcję pomocy małemu siechniczaninowi, Michałowi Perliceuszowi.

Siechnice: Jarmark Bożonarodzeniowy na siechnickim Targowisku

Jarmark odbędzie się w sobotę, 7 grudnia i w niedzielę, 8 grudnia w godzinach 8:00 - 18:00 na Targowisku Miejskim w Siechnicach.

Program imprezy:

  • sobota, 7 grudnia 2019 roku:
    • 16:00 – uroczyste odpalenie choinki przez Burmistrza Siechnic,
    • 15:30 - 17:30 – animacje i zabawy dla dzieci, wizyta Św. Mikołaja i jego Śnieżynki.
  • niedziela, 8 grudnia 2019 roku:
    • 10:00 - 12:00 – animacje i zabawy dla dzieci, malowanie buziek,
    • 10:00 - 18:00 – Świąteczny Kiermasz Książki.

Podczas jarmarkowego weekendu będziemy mieć okazję do zakupu ozdób, dekoracji i prezentów świątecznych. W sobotę siechnicki rynek odwiedzi Święty Mikołaj wraz z Śnieżynką. Wspólnie będziemy mogli wziąć udział w mikołajowym quizie, szalonym tańcu, wesołych rozmowach i puszczaniu baniek mydlanych. Dla dzieci przygotowana będzie karuzela i jazdy na kucyku.

Również w sobotę podczas jarmarku odbędzie się akcja charytatywna "Pieczemy ciasta dla Michała Perliceusza". Mały siechniczanin walczy z bardzo rzadką chorobą. Zdiagnozowano u niego udar mózgu, padaczkę oraz podejrzenie choroby MoyaMoya. Na rehabilitację chłopca potrzebne są ogromne środki. Codzienną walkę o zdrowie chłopca możemy śledzić na facebook’owym profilu jego mamy.

W niedzielę będziemy mieć okazję wziąć udział w Świątecznym Kiermaszu Książki, na który zaprasza Biblioteka Publiczna z Groblic.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w wydarzeniu w charakterze wystawców czy też sprzedawców organizator zachęca do kontaktu z Sekretariatem Centrum Kultury w Siechnicach pod numerem telefonu (71) 311 39 97 lub mailowo [email protected].
 

Wczytuję komentarze...