Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-04-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
6.12.2019

Rodzinne warsztaty ozdób i dekoracji świątecznych

Klub Tęcza w Świętej Katarzynie zachęca do udziału w warsztatach ozdób świątecznych. To pomysł na kreatywne spędzenie czasu w rodzinnym gronie i wspólne przygotowanie dekoracji na zbliżające się święta.

Siechnice: Rodzinne warsztaty ozdób i dekoracji świątecznych

Spotkanie odbędzie się w środę, 18 grudnia 2019 roku w godz. 17:30 - 19:30 w Klubie Tęcza w Świętej Katarzynie, ul. Główna 82.

Koszt udziału w warsztatach to 35 zł. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu 881 921 620. Świąteczna atmosfera gwarantowana!
 

Ozdoby na choinkę - skąd wzięły się bombki?

Zwyczaj ozdabiania choinek na święta sięga czasów pogańskich. Pierwotnie na drzewku wieszano przede wszystkim jabłka i orzechy, spotykane również były ciastka czy ozdoby z papieru. Do takich dekoracji w połowie XIX wieku dołączyły szklane bombki, których pomysł zrodził się w miejscowości Lauscha na południu Niemiec.

Według legendy pewnego ubogiego rzemieślnika nie było stać na przyozdobienie choinki. Pracował jednak w hucie szkła, gdzie postanowił samodzielnie "wydmuchać" sobie ozdoby. Tak zapoczątkowana została tradycja wieszania bombek na choinkach.
 

Wczytuję komentarze...