Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 10-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
6.03.2019

III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach po raz drugi zaprasza na wspólne czytanie przygód rodziny Borejków z kamienicy przy ulicy Roosevelta. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Siechnice: III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz
fot. książki serii

Spotkanie odbędzie się w piątek, 15 marca 2019 roku w godzinach 17:00 - 19:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siechnicach (ul. Fabryczna 15).

Wieczór z książkami cyklu Małgorzaty Musierowicz będzie okazją do przeniesienia się do poznańskiej dzielnicy Jeżyce, gdzie mieszkają bohaterowie powieści dla młodzieży.

W spotkaniu można wziąć udział jako słuchacz, ale Biblioteka zachęca swoich czytelników do aktywnego udziału i zaprezentowania swojego ulubionego fragmentu Jeżycjady. Osoby chętne do czytania powinny się zgłaszać w Bibliotece do wtorku, 12 marca 2019 roku.
 

Czym jest Jeżycjada?

Książki tej z serii towarzyszą czytelnikom od ponad czterdziestu lat. Jeżyce to dzielnica Poznania, w której mieszka rodzina Borejków - bohaterowie książek.

Dom Borejków nie jest idealny, ale w codzienności rodziny przeważa pogodne podejście do życia, ciepło, wiara w dobro i w drugiego człowieka. Każda z części poświęcona jest innemu bohaterowi - osobie z rodziny lub związanej z rodziną. Każdy z tomów Jeżycjady to nie tylko wzruszająca i humorystyczna opowieść - to również wartościowe przesłanie, wątki historyczne, społeczne i polityczne.

Wczytuję komentarze...