Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-10-2020
Termy Jakuba w Oławie
24.01.2018

"Pomimo burz" – pamiętnik Bartka

Fundacja "Znajdź Pomoc" zapewnia wsparcie osobom potrzebującym i przekazuje rzetelne informacje o miejscach, gdzie konkretny problem można rozwiązać. Naszym pragnieniem jest wydanie książki – wspomnień – jednego z naszych Podopiecznych – 28-letniego Bartka Kühna, który po 10 latach walki z nowotworem kości, w tym 6 latach remisji choroby, zmarł nagle 2 czerwca 2016 r. Bartek przez te wszystkie lata pisał pamiętnik, chciał, aby jego słowa niosły nadzieję wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Pomóż nam dokończyć jego dzieło i zrealizować daną mu obietnicę.

Siechnice:

Czym jest Fundacja? Znaną nazwą, stroną internetową, liczbą polubień na Facebooku? To wszystko jest ważne, bo często pozwala zrealizować szlachetne cele, ale nie stanowi to Fundacji samej w sobie. W rzeczywistości Fundację tworzą ludzie, których w danym momencie los ze sobą połączył, by razem zrobili coś pięknego. Tak było w przypadku Mai Surowicz, która kilka lat temu poznała Bartka Kühna– chłopaka nietuzinkowego, o artystycznej duszy i wielkiej determinacji do walki z chorobą nowotworową.

Maja poznała od podszewki, jakie są główne trudności osób przewlekle chorych. Będąc świadkiem ich walki z przeciwnościami (kłopotów finansowych, samotności, brak dostępu do rzetelnych informacji) zdecydowała się założyć Fundację „Znajdź Pomoc”, która zapewnia kompleksowe wsparcie Podopiecznym, od pojawienia się problemu do jego rozwiązania.Bartek i Maja
 

W wyniku choroby Bartek zmarł nagle w czerwcu 2016 roku. Przeżył wspaniałe 28 lat, w trakcie których dawał światu wiele dobra. Od momentu diagnozy nowotworu w 2006 roku wspierał innych chorych onkologicznie. Jedną z tych osób była Karolina Ceglarska, w której zakochał się od pierwszego wejrzenia. Miłość dodawała im siły do odważnego stawiania czoła wszystkim wyzwaniom. Nagły nawrót choroby u Bartka był dla wszystkich zaskoczeniem i ogromną tragedią. Od tego momentu para walczyła razem, jednak po kilku miesiącach została rozdzielona przez odejście Bartka.

Więcej informacji o książce znajdziesz na https://pomagam.pl/pomimoburz Możesz tam również weprzeć nas w działaniach i pomóc zebrać fundusze na spełnienie marzenia Bartka. Darowizny można również wpłacać na konto Fundacji w ING Banku Śląskim: 52 1050 1025 1000 0090 3010 4252, tytuł przelewu: Książka Bartka.

Możesz także wesprzeć Karolinę w walce z chorobą. Obecnie jest ona w trakcie chemioterapii oraz leczenia Nexavarem – to lek nierefundowany, a miesięczny koszt leczenia wynosi ok. 15 500 zł. Darowizny można wpłacać na konto Fundacji w ING Banku Śląskim: 52 1050 1025 1000 0090 3010 4252, tytuł przelewu: Karolina Ceglarska.

Gorąco zachęcamy również do przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji. Wystarczy w deklaracji podatkowej PIT za rok 2017 wpisać nr KRS naszej Fundacji: 0000414091. Dzięki Twojemu wsparciu dotrzemy z jeszcze skuteczniejszą pomocą do kolejnych osób potrzebujących w całej Polsce!

Fundacja "Znajdź Pomoc"

Wczytuję komentarze...