Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.10.2017

Bezpłatne badania mammograficzne w Siechnicach

LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Siechnice: Bezpłatne badania mammograficzne w Siechnicach

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

W Siechnicach bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się 21 listopada przy Urzędzie Miejskim, ul. Jana Pawła II 12.

Panie chcące wziąć udział w badaniu proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 586 662 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

  • Więcej
  • w kategorii inne