Miasto i Gmina Siechnice

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-01-2019
11.05.2018

Wrocław i Siechnice z innej strony - wycieczka z Kolejami Dolnośląskimi

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Koleje Dolnośląskie zapraszają na przejazd pociągiem specjalnym pod hasłem "Zobacz Wrocław z innej strony". Podczas wycieczki nietypową trasą z Dworca Głównego we Wrocławiu, przez Popowice do Siechnic będziemy mieli okazję obejrzeć i porozmawiać o tym jak zmieniła się aglomeracja wrocławska w ostatnich latach. 

Siechnice: Wrocław i Siechnice z innej strony - wycieczka z Kolejami Dolnośląskimi
fot. Materiały Prasowe Koleje Dolnośląskie

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 maja. Przejazd będzie bezpłatny. Trasa przebiegać będzie przez estakadę kolejową oraz niedostępny zazwyczaj dla pociągów pasażerskich wysoki nasyp towarowej obwodnicy Wrocławia. Pociąg, w którym odbędzie się spotkanie to najnowszy pięcioczłonowy zespół trakcyjny 45WE Impuls współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Program imprezy:

  • 9:00 - prezentacja składu 45WE na peronie III stacji Wrocław Gł.
  • 9:50 - odjazd pociągu z Wrocławia Głównego estakadą do Popowic, po czym obwodnicą towarową do Siechnic 
  • 11:20 - odjazd pociągu z Siechnic przez Brochów do Wrocławia Głównego
  • 11:50 - zakończenie wycieczki, możliwość zwiedzania składu i pamiątkowych zdjęć w kabinie maszynisty (postój przy peronie III stacji Wrocław Główny),
  • 12:30 - zakończenie imprezy.

Skład jest wyposażony w klimatyzację, dostosowany do przewozu wózków dziecięcych. Pociąg dostępny jest także dla osób niepełnosprawnych. Na trasie wycieczki pociąg nie będzie się zatrzymywał się na stacjach i przystankach osobowych poza wyznaczonymi w programie.

Wczytuję komentarze...