Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 08-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
26.03.2019

X Bieg o Puchar Burmistrza Gminy Siechnice - zapisy, trasa

Już po raz dziesiąty na ulicach Siechnic odbędzie się bieg o Puchar Burmistrza. Zawodnicy wystartują po raz drugi w godzinach wieczornych, na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Obowiązują zapisy, opłata startowa oraz limit uczestników. Zobacz trasę biegu.

Zawody odbędą się w sobotę, 1 czerwca. Bieg główny rozpocznie się o godz. 20:00, a zawodnicy pobiegną na dwóch dystansach – 5 km (1 pętla) i 10 km (2 pętle po 5 km). Trasa jest w całości płaska, asfaltowa z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, oznaczona co kilometr. Obowiązywać będzie limit czasowy – 90 minut i limit uczestników – 800 osób na obydwu dystansach. Na trasie będzie się znajdować jeden punkt nawadniania, odżywiania oraz toalety.

Na bieg główny należy się zapisać:

  • poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora do dnia 30 maja 2019 roku,
  • w dniu zawodów w biurze zawodów (tylko w przypadku wolnych miejsc startowych).

Obowiązuje opłata startowa – do 12 maja 40 zł, później 50 zł.

Start i meta zawodów znajdować się będzie przy hali sportowej przy ul. Ks. Anny z Przemyślidów 6 (dawna ul. Świerczewskiego 40). Dla zawodników przewidziano szatnie z zapleczem sanitarnym oraz depozyt (czynny w godz. 19:00 – 22:00). Biuro zawodów czynne będzie w godzinach 17:00 - 19:30 i znajdować się będzie w hali sportowej.

Dokładna trasa biegu widnieje na mapce poniżej:

Zobacz trasę w Traseo

Przed startem biegu głównego zobaczymy rywalizację młodszych biegaczy (do lat 7) podczas Biegu Krasnala. Na dystans ok. 100 m obowiązują zapisy (w dniu biegu) oraz limit 50 dzieci. Zawody rozpoczną się o godz. 19:30, są bezpłatne i mają charakter zabawy. Każdy z uczestników otrzyma słodki upominek na mecie oraz pamiątkowy numer.

Po zakończeniu głównej rywalizacji wyniki zostaną ogłoszone w pięciu kategoriach: kobiety, mężczyźni, Mieszkańcy gminy Siechnice, Mistrzostwa Pro-Run na 10 km, wiekowych. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, koszulkę techniczną, posiłek regeneracyjny i wodę. Na trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn na każdym z dystansów czekać będą puchary.

Regulamin zawodów dostępny jest na stronie organizatora. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław oraz Gmina Siechnice.

  • Więcej
  • w kategorii sport
Wczytuję komentarze...