Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
8.04.2023

Tragiczny wypadek na DK94 w Siechnicach. Policja poszukuje sprawcy potrącenia [aktualizacja]

Policja poszukuje sprawcy i świadków wypadku na DK94 w Siechnicach. W nocy z 7 na 8 kwietnia na ul. Opolskiej, za skrzyżowaniem z ul. Kwiatkowskiego w kierunku Groblic, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Osoba kierująca pojazdem oddaliła się z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje na temat wypadku proszony jest o kontakt z Policją.

Siechnice: Tragiczny wypadek na DK94 w Siechnicach. Policja poszukuje sprawcy potrącenia [aktualizacja]

Aktualizacja: Zatrzymany został 39-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, któremu przedstawiono zarzut dotyczący nieudzielenia pomocy. W sprawie Policja nadal poszukuje drugiego kierowcy, który mógł brać udział w tym zdarzeniu.

---

Do wypadku doszło około godziny 3:00 w nocy z piątku na sobotę, 7 na 8 kwietnia, na wysokości 111 km drogi krajowej nr 94. Służby zostały wezwane przez innego kierowcę mijającego miejsce zdarzenia. Według ustaleń funkcjonariuszy osoba kierująca pojazdem śmiertelnie potrąciła pieszego i nie udzieliła poszkodowanemu pomocy. Podczas czynności służb na miejscu wypadku droga była całkowicie zablokowana.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz śledczych z Komisariatu Policji w Siechnicach do niebezpiecznego zdarzenia doszło ok. godziny 3:00 w nocy z 7/8 kwietnia br. Na wysokości 111 km drogi krajowej nr 94 w miejscowości Siechnice doszło do śmiertelnego potrącenia osoby pieszej, a sprawca nie zatrzymał się na miejscu. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku bądź mają jakiekolwiek informacje na ten temat.
- czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Osoby, które były świadkami zdarzenia lub mogą pomóc w ustaleniu sprawcy proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 871 68 70 lub 47 871 68 69.

Poniżej zamieszczamy mapę z oznaczonym miejscem wypadku.

Zobacz też: Petycja w sprawie przebudowy DK94. Burmistrz Siechnic apeluje o poprawę bezpieczeństwa