Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 28-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
21.08.2018

Serwis Kąpieliskowy GIS: Jakość wody w Błękitnej Lagunie

Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi serwis internetowy, w którym prezentowane są aktualne informacje na temat kąpielisk. Na stronie można sprawdzić m. in. wyniki badań jakości wody, informacje o rozpoczęciu i zakończeniu sezonu czy informacje o infrastrukturze.

Siechnice: Serwis Kąpieliskowy GIS: Jakość wody w Błękitnej Lagunie

Profil Błękitnej Laguny w Serwisie Kąpieliskowym GIS dostępny jest pod adresem https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapielisko/329

Badania jakości wody w kąpieliskach realizowane są zgodnie z harmonogramem, który obejmuje badania przed otwarciem sezonu na danym zbiorniku oraz przynajmniej trzy razy w sezonie, z zastrzeżeniem, aby badania odbywały się przynajmniej raz w miesiącu. Monitoruje się m. in. występowanie zanieczyszczeń mikrobiologicznych (Escherichia coli, enterokoki), obecności zakwitu sinic lub obecność innych zanieczyszczeń, takich jak materiały smoliste, szkło, inne odpady.

Kąpieliskiem w Siechnicach zarządza Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna Sp. z o. o.
(ul. Jana Pawła II 12, 55-011 Siechnice). Nadzór sanitarny prowadzi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu (ul. Kleczkowska 20, 50-227 Wrocław, [email protected], (71) 329-58-43).

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...