Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 02-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
2.09.2018

Zobacz jak wyglądał Portal Mieszkańców Siechnic 15 lat temu. Historia serwisu

Portal Mieszkańców Siechnic – niezależny serwis informacyjny prowadzony przez mieszkańców działa od 2003 roku. W swojej historii strona zmieniała się wielokrotnie, a jej pierwsza wersja to doskonała ilustracja tego, że przez 15 lat w sieci działo się bardzo wiele. Zobacz historię serwisu.

Siechnice: Zobacz jak wyglądał Portal Mieszkańców Siechnic 15 lat temu. Historia serwisu

Serwis, który dziś oglądasz kształtował i rozwijał się przez kilkanaście lat. Na początku był on aktualizowanym raz na kilka miesięcy opisem naszego miasta. Teraz znajdziesz w nim codzienne informacje ważne dla nas wszystkich.

Strona powstała z pasji i była efektem kilku miesięcy pracy, debiutując w 2003 roku pod adresem siechnice.republika.pl. Kilka miesięcy później nastąpiła zmiana szaty graficznej serwisu oraz zaktualizowana została jego treść w dziale "Informacje" – w Internecie widnieliśmy pod adresem siechnice.prv.pl. Przed świętami (grudzień 2003) nastąpiła kolejna zmiana wyglądu, a w galerii zdjęć pojawiło się wiele nowych fotografii.

5 listopada 2004 roku strona, ze względu na małe możliwości darmowego serwera została przeniesiona na płatny. Skończyły się problemy z limitami liczby odwiedzin. Od tamtego zabiegu dostępni byliśmy pod dwoma adresami – nowym: siech.aplus.pl, ale także starym: siechnice.prv.pl. Nowa, całkowicie odmieniona grafika, nowe działy: "O stronie", "Kalendarium", "Subskrypcja" (newsletter), kolejne fotografie dodane do galerii zdjęć, dane firm i instytucji w "Informacjach" to efekt zmian w marcu 2005 roku.

Pod aktualnym adresem siechnice.com.pl serwis widnieje do września 2005 roku. Nastąpiły wtedy: kolejna zmiana szaty graficznej, uaktualnienie tekstów, dodanie księgi gości, ankiet. Pojawiła się możliwość wyszukiwania fotografii w galerii zdjęć, rejestracji na stronie, dodawania własnych zdjęć, odnośników, aktualności oraz komentarzy.

Bieżąca wersja serwisu miała swój debiut w marcu 2017 roku. Prowadzona jest przez mieszkańców, razem z Mieszkańcami i dla Mieszkańców. Zachęcamy do współtworzenia portalu – przesyłania informacji, aktualności, fotografii, filmów i innych ciekawych materiałów.

Serwis, tak jak 15 lat temu, prowadzony jest hobbystycznie. Dziękujemy za każde odwiedziny!

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...