Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-06-2026
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.06.2026

Sąsiedzkie święto w Groblicach. Wspólna zabawa dla małych i dużych

Mieszkańcy Groblic i całej gminy Siechnice mogą już rezerwować czas na wyjątkowe wydarzenie. W sobotę, 20 czerwca 2026 roku, odbędzie się Festyn Sołecki w Groblicach. Organizatorzy zapraszają całe rodziny do wspólnej zabawy.

Siechnice: Sąsiedzkie święto w Groblicach. Wspólna zabawa dla małych i dużych

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Na uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych i ich rodzinach. W programie przewidziano m.in.:

  • dmuchańce,
  • Piana Party,
  • animacje i gry rodzinne,
  • malowanie buziek,
  • kolorowe warkoczyki,
  • stoiska z rękodziełem i biżuterią,
  • książki dla dzieci i młodzieży,
  • zabawki,
  • gry,
  • maskotki.

Strefa gastronomiczna

Podczas festynu będzie można skorzystać ze strefy gastronomicznej, w której znajdą się: kiełbasa z grilla, bigos, grochówka.

Nie zabraknie również domowych wypieków, słodkości, napojów i przekąsek.

Każdy zakup ma znaczenie

Tegoroczny festyn ma również wymiar charytatywny. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wsparcie wyjazdu młodych reprezentantów gminy na Azjatycką Olimpiadę Kreatywności. Uczestnicy wydarzenia będą mogli nie tylko dobrze się bawić, ale także wesprzeć ambitnych młodych mieszkańców, którzy reprezentują gminę Siechnice i Polskę na międzynarodowej arenie.

Wieczorna zabawa taneczna

Po zakończeniu części rodzinnej organizatorzy zapraszają na zabawę taneczną, która rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do 1:00 w nocy.

Zaproszenie dla mieszkańców

Festyn Sołecki w Groblicach to doskonała okazja do integracji lokalnej społeczności, wspólnej zabawy i wsparcia młodych talentów. Organizatorzy – Sołtys i Rada Sołecka Groblice-Durok – zachęcają wszystkich mieszkańców do udziału w wydarzeniu.

Kiedy? sobota, 20 czerwca 2026 r.
Godzina: 14:00–19:00 (festyn rodzinny), 19:00–01:00 (zabawa taneczna)
Gdzie? Teren Rekreacyjny w Groblicach, ul. Kolejowa 7A (przy nowej bibliotece)