Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.10.2017

Ruszyła modernizacja dworców kolejowych [video] [aktualizacja]

Rozpoczął się remont dworców kolejowych w naszej gminie. PKP wyremontuje dworce w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Smardzowie. Poprawa jakości obsługi podróżnych ma zachęcić do Mieszkańców do korzystania z komunikacji kolejowej. Zapowiadane jest także zwiększenie częstotliwości odjazdów pociągów.

Aktualizacja (9.10.2018): Zmodernizowane dworce zostały otwarte. W budynku dworca w Siechnicach zmieniono układ funkcjonalny budynku i umieszczono m.in. poczekalnię, kasę biletową, toalety, punkt obsługi klienta i pomieszczenie dla opiekuna z dzieckiem. Całkowity koszt inwestycji w Siechnicach to 3,5 mln zł (netto).

----

Prace przy modernizacji dworców potrwają około 12 miesięcy. Przebudowa budynków nie tylko poprawi poziom obsługi pasażerów. W Siechnicach część zmodernizowanego budynku na swoje potrzeby zagospodaruje Gmina. Wybrane pomieszczenia dworca w Świętej Katarzynie przeznaczone zostaną dla Centrum Monitoringu Gminy Siechnice oraz dla Straży Miejskiej. W Smardzowie dobudowane wcześniej części nieruchomości zostaną rozebrane, a budynek będzie pełnił jedynie funkcje związane z obsługą podróżnych.

Powstaną również multimodane węzły przesiadkowe

To nie jedyna inwestycja mająca na celu zmianę przyzwyczajeń komunikacyjnych Mieszkańców. Gmina Siechnice planuje budowę multimodalnych węzłów przesiadkowych w Siechnicach i Świętej Katarzynie. Wraz z przebudową infrastruktury drogowej powstaną nowe parkingi dla samochodów, stojaki na rowery, wiaty przystankowe. Całość ma być monitorowana, chroniona, z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych i systemem informacji pasażerskiej.

Więcej o inwestycjach, wizualizacje: