Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 09-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
14.02.2019

Długie weekendy w 2019 roku. Kiedy zaplanować urlop?

Przemyślane rozplanowanie dni wolnych pozwoli w tym roku na długie wyjazdy i wypoczynek. Wystarczy zaplanować 8 dni urlopowych, aby cieszyć się aż 8 przedłużanymi weekendami dającymi łącznie 36 dni wolnych. To lepiej niż w zeszłym roku. Nasze propozycje na spędzenie wolnego czasu w Siechnicach.

Siechnice: Długie weekendy w 2019 roku. Kiedy zaplanować urlop?

Aż dwa bardzo długie „weekendy” pozwalające odpocząć przynajmniej 9 dni - na takie uroki mogą liczyć najbardziej zapobiegliwi pracownicy, którzy zawczasu zaplanują sobie urlop w tym roku. Nawet bez dodatkowych starań do pracy nie będzie trzeba iść 114 razy, a po dodaniu 26 dni wolnych dla pracowników z odpowiednim stażem zyskujemy aż 140 dni wolnych w 2019 roku.

Pierwsze wolne w Wielkanoc

Na pierwszą po nowym roku okazję do złapania oddechu przyjdzie trochę poczekać. Chodzi oczywiście o drugą połowę kwietnia, na którą przypada Wielkanoc. Tydzień później wzięcie trzech dni wolnych pozwala na 9-dniowy odpoczynek dzięki Świętu Pracy (1 maja – środa) i Konstytucji (3 maja – piątek).

Krótkie przerwy na regenerację

Niespełna dwa miesiące później wypada Boże Ciało (20 czerwca – czwartek). Biorąc wolne w piątek (21 czerwca) możemy cieszyć się wypoczynkiem przez 4 dni. Identycznie będzie w sierpniu dzięki Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), które wypada w czwartek. Kolejny raz, gdy weźmiemy jeden dzień wolny (16 sierpnia) możemy zbierać siły do dalszej pracy łącznie przez 4 dni.

Potem aż do listopada jedynymi dniami wolnymi będą soboty i niedziele. Dopiero w piątek 1 listopada zamiast iść do pracy odwiedzimy groby zmarłych, a w poniedziałek 11 listopada będziemy świętowali 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Za każdym razem oznacza to o jeden dzień więcej poza zakładem pracy.
 

W Święta Bożego Narodzenia odpoczniemy nawet 12 dni

Tradycyjnie, koniec grudnia nie będzie sprzyjał pracy. Biorąc urlop 23 i 24 (poniedziałek i wtorek), a potem jeszcze 27, 30 i 31 grudnia (piątek, poniedziałek i wtorek) zapewnimy sobie aż 4 dni na przygotowania do Wigilii Bożego Narodzenia i wolne do Nowego Roku. Gdyby udało się to wszystko połączyć, to o pracy można by zapomnieć na 12 dni, bo z wolnego w pełni sił wrócimy dopiero 2 stycznia 2020 roku.

Siechnice w wolnym czasie?

Zachęcamy do korzystania z uroków Siechnic w czasie długich weekendów. Oto kilka naszych propozycji:

Udanego wypoczynku!
 

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...