Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
26.06.2024

Petycja: Szkółka Wrocław Rolkuje walczy o możliwość wynajmu sali w gminie Siechnice

Szkółka Wrocław Rolkuje, działająca od 2017 roku, a w gminie Siechnice od 2018 roku, złożyła petycję o przywrócenie preferencyjnych stawek wynajmu sal sportowych. Szkółka prowadzona przez certyfikowanych instruktorów, w tym medalistów mistrzostw Polski i zawodników z pierwszej 20 rankingu światowego we Freestyle Slalom na rolkach, organizuje zajęcia zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych sportowców. Zachęcamy zainteresowanych do zapoznania się z petycją.

Siechnice: Petycja: Szkółka Wrocław Rolkuje walczy o możliwość wynajmu sali w gminie Siechnice
fot. źródło: Petycjeonline.com / Organizator zbiórki

Od 2018 roku szkółka organizowała zajęcia rolkarskie w gminie Siechnice, jednak w sezonie 2023/2024 z powodu zmian w regulaminie wynajmu sal SISK, koszt wynajmu wzrósł pięciokrotnie. Początkowo zniżki dla wynajmujących w weekendy zostały wycofane, co spowodowało wzrost kosztów o 100%. Następnie, wynajem został ograniczony ze względu na braki kadrowe, co zmusiło szkółkę do zatrudniania zewnętrznej firmy do obsługi sali, co znacząco podniosło koszty.

Z powodu zmian do regulaminu wynajmu SISK, jakie wprowadzono kilka lat temu, koszt organizacji naszych zajęć w Siechnicach wzrósł pięciokrotnie. Gdy zaczynaliśmy nasze zajęcia, mogliśmy tak jak reszta podmiotów działających w gminie, liczyć na preferencyjny najm, ze względu na prowadzenie zajęć ruchowych dla dzieci. Niestety najpierw wycofano zniżek dla wynajmów działających w weekend, co spowodowało upadek wielu, ciekwych zajęć w całej gminie (wzrost cen o 100%) - co jeszcze udało nam się zbalansować, a następnie uniemożliwiono nam najem po normalnych cenach, gdyż zrzucono to na braki kadrowe.

Aby kontynuować nasze zajęcia, w 2022 roku musieliśmy na własny koszt zatrudniać zewnętrzną firmę, wyznaczoną przez SISK, do otwarcia sali, pilnowania porząku oraz utrzymywania jej w czystości. Koszt został przerzucony oczywiście na nas. Po zliczeniu, koszty wynajęcia sali w 2023 roku, były czteroipółkrotnie wyższe od wynajęcia sali na początku 2021 roku.

- czytamy w petycji

Problemy i potrzeby szkółki

W rezultacie, szkółka nie mogła prowadzić zajęć w okresie wrzesień 2023 – marzec 2024, a wiosenne spotkania odbywały się wyłącznie w plenerze, co narażało uczestników na zmienne warunki pogodowe. Szkółka zwraca się do władz gminy z prośbą o przywrócenie preferencyjnych stawek wynajmu sal w soboty lub umożliwienie wynajmu na normalnych warunkach bez dodatkowych opłat za usługi zewnętrznych firm.
 

Wpływ na społeczność lokalną

Od 2018 roku przez szkółkę przeszło ponad 400 dzieci z gminy Siechnice, ucząc się podstaw bezpieczeństwa, równowagi i balansu. Prezes stowarzyszenia, Jacek Skorupski-Cymbaluk, podkreśla, że szkółka może przyczynić się do lepszego wykorzystania nowo budowanej infrastruktury sportowej oraz organizować duże eventy sportowe, zapraszając utytułowanych rolkarzy do prowadzenia warsztatów.
 

Link do petycji: Petycja w sprawie zmian, mających na celu umożliwienie kontynuacji org. zajęć z jazdy na rolkach dla dzieci i dorosłych w gminie Siechnice

  • Więcej
  • w kategorii sport