Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 10-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
22.03.2019

Oznaki, że telefonowi coś dolega

Każdy z nas ma smartfona – w dobie dzisiejszej technologii nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Nic dziwnego – służy nam jako narzędzie do porozumiewania się z innymi, jako aparat fotograficzny, jako nawigacja samochodowa czy przeglądarka internetowa. Oczywiście tych zastosowań jest o wiele więcej. Dlatego martwimy się, kiedy zaczyna się z nim dziać coś niedobrego – telefon się grzeje, działa z opóźnieniem czy wyłącza bez powodu. Co robić w takiej sytuacji?

Siechnice: Oznaki, że telefonowi coś dolega

Telefon się grzeje

Od pewnego czasu zauważyłeś, że telefon się grzeje, jest o wiele cieplejszy niż zazwyczaj, być może dzieje się to po kilku minutach od rozpoczęcia na nim pracy, bądź po kilku godzinach. Martwi cię to, jednak często się zakłada, że to wina zbyt długiego czasu użytkowania, zbyt wielu otworzonych aplikacji naraz, bądź zbyt małej ilości pamięci, więc smartfon się „męczy”. Na pewno nie powinniśmy pozostawić tej sytuacji samej sobie – przegrzewanie telefonu jest po prostu dla niego szkodliwe. Akumulator staje się mniej wydajny, możemy doprowadzić do tego, że nie będziemy już mogli korzystać z tego urządzenia. Możemy na początku sami poszukać przyczyn – być może to wina pewnych aplikacji czy funkcji. Jeżeli jednak przed dłuższy czas nie widzisz poprawy, trzeba będzie się wybrać do serwisu.
 

Telefon zawiesza się

Kolejna bardzo denerwująca rzecz. Często prowadzi do zakupu nowego smartfona. Czy jednak zawsze musimy rezygnować ze sprzętu, za który zapłaciliśmy sporo pieniędzy i do tej pory idealnie spełniał nasze oczekiwania? Podobnie jak w przypadku, w którym telefon się grzeje, musimy zrobić porządki – wyrzućmy rzeczy, które są nam niepotrzebne. Na pewno każdy z nas ma wiele aplikacji, których nie używa, a jednak zajmują cenne miejsce na dysku. Możemy też dokupić większą pamięć zewnętrzną jeżeli nie możemy się obejść bez ukochanych zdjęć czy muzyki. Wyczyść pamięć podręczną - to także powinno pomóc. W zależności od typu smartfona, odpowiednia opcja najczęściej znajduje się w zakładce „Pamięć”. Jeżeli te czynności nie dają nam dobrych efektów, możemy spróbować resetu do ustawień fabrycznych – jednak dla wielu osób jest to ostateczność. Być może potrzebna jest aktualizacja oprogramowania – jeżeli do tej pory jej unikałeś.
 

Telefon wyłącza się

To już może być poważniejsza usterka. Telefon nie powinien samoistnie się wyłączać, szczególnie gdy prowadzimy ważną rozmowę czy pracujemy na nim. Zwłaszcza wówczas, gdy nasza bateria jest w pełni naładowana. Co może być przyczyną? Być może bateria – zwłaszcza, gdy smartfon jest z nami już od dłuższego czasu i mocno go eksploatujemy. Takie sytuacje zdarzają się także w nowych telefonach i zazwyczaj jest to wada fabryczna baterii, bądź błąd odczytu indykatora naładowania. Znajduje się on wewnątrz płyty głównej i jeżeli telefon jest na gwarancji, to jak najszybciej skontaktujmy się z producentem. Częstym powodem jest również problem z oprogramowaniem – wtedy czeka nas wizyta w serwisie.

Bez smartfona, jak bez ręki czy nogi. Nic więc dziwnego, że każde jego podejrzane zachowanie wywołuje w nas co najmniej niepokój. Dlatego widząc, że telefon się grzeje, często zawiesza lub samoistnie wyłącza, jak najszybciej reagujmy. Nikt w końcu nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto.


Wczytuję komentarze...