Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 01-08-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
9.02.2020

Ostrzeżenie meteo: Uwaga na silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące silnego wiatru. Od godziny 17:00 w niedzielę do godziny 20:00 w poniedziałek możemy spodziewać się wiatru w porywach do 90 km/h, a lokalnie do 100 km/h. Mieszkańcy otrzymali również alert o zagrożeniu wysłany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Siechnice: Ostrzeżenie meteo: Uwaga na silny wiatr

Aktualizacja: Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązywać będą w kolejnych dniach.

---

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem obejmują całą Polskę. Alert dla powiatu wrocławskiego obowiązywać będzie od godziny 17:00 w niedzielę (9.02) do godziny 20:00 w poniedziałek (10.02). Wiać będzie z prędkością od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, a lokalnie nawet do 100 km/h.

Najsilniejszy wiatr przewidywany jest w drugiej połowie nocy z niedzieli na poniedziałek oraz po południu w poniedziałek.

Mieszkańcy wybranych powiatów otrzymali również komunikaty SMS z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa:

Uwaga! Dziś (9/02) po południu, w nocy i jutro w ciągu dnia bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Jeśli możesz, zostań w domu.
Alert RCB

Ostrzeżenie ma stopień drugi w trzystopniowej skali, co oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zaleca się zachowanie ostrożności i śledzenie komunikatów dotyczących sytuacji pogodowej. Należy również dostosować swoje plany do warunków panujących na zewnątrz.


Zalecenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

RCB przypomina, że w odpowiedzi na zagrożenie powinniśmy usunąć z podwórek, parapetów, tarasów przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. W miarę możliwości podczas występowania niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych należy zostać w domu. Samochody pozostawione pod drzewami mogą być narażone na uszkodzenie.

W przypadku, gdy występuje zagrożenie dla bezpieczeństwa należy poinformować o tym straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 998.

Wczytuję komentarze...