Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
9.02.2020

Koncert Vibraslap w Oławie. Dla wielbicieli wyjątkowych brzmień

Jeśli lubicie muzykę niezależną, alternatywną, jazzową – koncert Vibraslap jest właśnie dla Was! W piątek, 28 lutego 2020 roku o godz. 19:00 w Ośrodku Kultury w Oławie (filia nr 2 Centrum Sztuki) wystąpią znakomici muzycy mający na swoim koncie współpracę z wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny muzycznej m.in.: Bill Evans, Randy Brecker, Petr Zelenka, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Jose Torres, Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek.

Siechnice: Koncert Vibraslap w Oławie. Dla wielbicieli wyjątkowych brzmień

Grupa Vibraslap powstała w 2006 roku z inicjatywy jednego z najbardziej cenionych polskich wibrafonistów, Miłosza Rutkowskiego oraz basisty Tomasza Grabowego. Zespół otrzymał wiele nagród na międzynarodowych konkursach jazzowych oraz w plebiscytach organizowanych przez cenione wydawnictwa muzyczne.

"Different Wor(l)ds" to druga płyta formacji Vibraslap i propozycja muzyki, jaką niesie jazz dzisiejszych czasów. Autorami kompozycji są wszyscy muzycy Vibraslap, co daje niezwykle szerokie spectrum pomysłów i brzmień. Może właśnie dlatego album jest niezwykle różnorodny, brzmieniowo ciekawy i rozbudowany, nie silący się na prostą, stylistyczną klasyfikację. To połączenie stylistyk i budowanie nowych, ciekawych brzmień jest domeną dzisiejszej, improwizowanej muzyki jazzowej. Poprzez sięganie do różnych struktur i skojarzeń pojawia się nowy świat muzyki budowanej zauroczeniem jazzem, muzyką etniczną, jakimś tajemniczym etno-folklorem, rytmami latynoskimi i rozpychającym się nastrojem wspaniałej, muzycznej fiesty.

Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3, online na kultura.olawa.pl oraz w kasie Ośrodka Kultury na godzinę przed koncertem. Zapraszamy słuchaczy zainteresowanych muzyczną alternatywą. Wyrazista sekcja rytmiczna, subtelna barwa brzmienia wibrafonu i saksofonu a także głos traktowany jako jeden z instrumentów – wszystkie te elementy złożą się na niezwykły koncert dedykowany wielbicielom wyjątkowych brzmień.

Wczytuję komentarze...