Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-05-2020
Termy Jakuba w Oławie
6.05.2017

Festiwal 4 Żywiołów

Coroczne święto 5 gmin – Kątów Wrocławskich, Kobierzyc, Siechnic, Żórawiny i Domaniowa to doskonała okazja do obejrzenia występów i wytworów lokalnych talentów czy twórców. W tym roku będziemy mogli doświadczyć wszystkiego, co w nas drzemie, 14 maja w Żórawinie.

Siechnice: Festiwal 4 Żywiołów

Stowarzyszenie LIDER A4 zaprasza do udziału w tegorocznym „Festiwalu 4 Żywiołów”, który odbędzie się 14 maja 2017 roku, w godzinach 13:00 – 20:00, w Żórawinie przy ul. Kopernika.

Festiwal to możliwość zasmakowania, posłuchania, zobaczenia i doświadczenia lokalnych wyrobów, talentów czy twórców. Na festiwalu zaprezentują się Mieszkańcy i organizacje gmin – członków LGD podczas występów na scenie oraz podczas jarmarku produktów i usług lokalnych. Poznamy także zwycięzcę w konkursie na produkt lokalny.

W programie tegorocznego festiwalu m.in.:

  • Jarmark Produktów lokalnych
  • Finał V konkursu na produkt lokalny
  • Występy muzyczne i taneczne lokalnych talentów
  • Wystawy lokalnych twórców
  • Konkursy i zabawy dla dzieci
  • Pokazy sprzętu strażackiego
  • Kraina zabaw dla dzieci

Stowarzyszenie LGD A4 – Lokalna Grupa Działania na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Gmin: Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Żórawina, Domaniów ma na celu działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich oraz promocji środowiska naturalnego, krajobrazu i zasobów historyczno-kulturowych. Wśród statutowych założeń LGD są również m. in. opracowanie i realizacja Lokalnej Strategii Rozwoju oraz mobilizowanie społeczności lokalnej do wzięcia udziału w procesie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. Grupa działa od 2008 roku.

Wczytuję komentarze...