Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 06-08-2020
Termy Jakuba w Oławie
3.09.2018

Leasing konsumencki - kto może skorzystać i czy warto?

Popularne jest przekonanie, że leasing to usługa skierowana do przedsiębiorców, jak się jednak okazuje, skorzystać mogą z niego również osoby prywatne. Leasing konsumencki, bo o nim mowa, opiera się na prawie takich samych zasadach, a przy tym może okazać się korzystnym sposobem na sfinansowanie zakupu auta. Jakie są jego zalety, na czym dokładnie polega i kiedy warto z niego skorzystać?

Siechnice: Leasing konsumencki - kto może skorzystać i czy warto?

Leasing dla osób prywatnych

Brak własnej działalności gospodarczej nie stanowi już problemu przy skorzystaniu z leasingu. Jego zasady są zbliżone do wynajmu. Podpisujemy umowę z firmą leasingową, która zgadza się wypożyczyć nam auto za ustaloną, miesięczną opłatą. Należy dodać, że uzyskujemy wówczas pełne prawo do jego użytkowania, jednak nie stajemy się właścicielami samochodu. Nie możemy więc nim dowolnie rozporządzać. Właścicielem cały czas pozostaje firma leasingowa. Czy to rozwiązanie jest zatem opłacalne? Na ogół tak, ponieważ miesięczna rata jest zazwyczaj znacznie niższa niż ma to miejsce w przypadku kredytu konsumenckiego. Leasing samochodu wiąże się także z mniejszą ilością formalności. Oprocentowanie jest stosunkowo korzystne, a koszty użytkowania auta zostają zmniejszone.

Kto może skorzystać z leasingu auta?

Leasing dedykowany jest praktycznie dla każdego, o ile mamy stały dochód. To jednocześnie dobry wybór dla osób, które posiadają niską zdolność kredytową, przez co nie mogą liczyć na kredyt bankowy bądź zaciągnięcie kredytu jest im nie na rękę. Co więcej, to firma może zaproponować także korzystne warunki wykupienia ubezpieczenia AC, OC czy NNW. Leasing dotyczy nie tylko samochodu osobowego, ale i innych pojazdów (np. motocykli czy quadów). Zdecydować możemy się przy tym na wybór auta nowego lub używanego. Firmy leasingowe nierzadko współpracują z salonami samochodowymi oraz komisami, więc będą w stanie zaproponować wiele modeli aut.

Przeniesienie praw własnościowych

W którym momencie auto staje się naszą własnością? Zazwyczaj odbywa się to po zakończeniu okresu umowy (o ile widnieje w niej taki zapis). Nie musimy jednak decydować się na całościowy wykup samochodu. Równie dobrze po zakończeniu umowy możemy ją przedłużyć i wziąć nowe auto. Daje to bardzo duże możliwości. Samochód możemy zmieniać nawet co 3-4 lata. Co jednak dzieje się w sytuacji, kiedy samochód zostanie uszkodzony z naszej winy? Ubezpieczenie wypłacone zostanie wówczas leasingodawcy. Więcej na temat leasingu konsumenckiego, możemy przeczytać na https://kapitalni.org/pl/porady-eksperta/tomasz-jaroszek/na-czym-polega-leasing-konsumencki/id/109.

Czy warto skorzystać z leasingu konsumenckiego?

To z pewnością opłacalne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które nie mają szans na otrzymanie pożyczki bankowej. Niemniej, w Polsce nadal niewiele osób prywatnych decyduje się na leasing konsumencki. Mnóstwo z nich nie zdaje sobie nawet sprawy, że istnieje taka możliwość, a to wszystko przez to, że dawniej usługa leasingu dedykowana była wyłącznie przedsiębiorcom. Już od przynajmniej 7 lat skorzystać z niego mogą także osoby prywatne. Jedyne formalności jakie należy załatwić i dostarczyć firmie leasingowej to dokument tożsamości i zaświadczenie o zarobkach. Skorzystać można również z dodatkowych usług, jak chociażby serwisu auta czy wymiany opon, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o regularnych przeglądach bądź badaniach technicznych. To wiele korzyści dostępnych w przystępnej cenie.


Wczytuję komentarze...