Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 08-12-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
19.02.2020

Koncert Błażeja Króla w OWE ODRA w Oławie

W czwartek, 23 kwietnia w OWE ODRA w Oławie odbędzie się koncert Błażeja Króla, który zaprezentuje publiczności swoją płytę "Nieumiarkowania".

Siechnice: Koncert Błażeja Króla w OWE ODRA w Oławie
fot. Asia Babiel

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę na sceny największych festiwali i łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów "Nielot", "Wij" oraz "Przez Sen". Za płytę "Przewijanie na Podglądzie" Król został nagrodzony "Mateuszem Trójki", a także nominowany do wielu nagród m.in. Fryderyka. Ze swoim zespołem wystąpił na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce m.in. Open’er Festival, Off Festiwal, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka. Miesiąc temu za ostatnią płytę "Nieumiarkowania", którą promować będzie w Oławie, artysta otrzymał prestiżową nagrodę Paszporty POLITYKI "za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy".

Wyjątkowy koncert KRÓLA odbędzie się w czwartek, 23 kwietnia o godz. 19:00 w OWE ODRA w Oławie. Bilety w cenie 50 zł dostępne będą w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl.

Wczytuję komentarze...