Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Interwencja kryzysowa na studiach podyplomowych. Zapewniaj pomoc psychologiczną w trudnych chwilach

Temat zdrowia psychicznego staje się priorytetem w dzisiejszych czasach i wiele osób myśli o tym, jak pomóc innym. Jednym z obszarów wartych zainteresowania jest interwencja kryzysowa. Czy studia podyplomowe pozwolą wejść w tę branżę? Oto co warto o nich wiedzieć.

Siechnice: Interwencja kryzysowa na studiach podyplomowych. Zapewniaj pomoc psychologiczną w trudnych chwilach

Czym jest interwencja kryzysowa? Na czym polega praca w tym zakresie?

Interwencja kryzysowa to forma wsparcia psychologicznego udzielana osobom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, która może być wywołana różnymi czynnikami, takimi jak śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, kryzys małżeński czy traumatyczne doświadczenia. Polega ona na natychmiastowej pomocy w stabilizacji emocjonalnej oraz udzielaniu wsparcia w radzeniu sobie z trudnościami.

Specjaliści ds. interwencji kryzysowej pracują z osobami w kryzysie, stosując techniki terapeutyczne mające na celu złagodzenie natężenia emocji, przywrócenie równowagi psychicznej oraz zapewnienie wsparcia w podjęciu dalszych kroków mających na celu rozwiązanie problemu.

Jakich umiejętności wymaga interwencja kryzysowa? Studia online mogą je zapewnić 

Praca w obszarze interwencji kryzysowej wymaga odpowiednich kompetencji oraz umiejętności. Osoby pragnące pracować jako specjaliści ds. interwencji kryzysowej powinny mieć wykształcenie wyższe oraz zdolności komunikacyjne, empatię i umiejętność pracy w sytuacjach wysokiego stresu.

Studia podyplomowe z interwencji kryzysowej mogą zapewnić niezbędną wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności potrzebne do skutecznego działania w tym obszarze.

Studia podyplomowe interwencja kryzysowa – opis programu

Program edukacyjny interwencja kryzysowa studia podyplomowe skupia się na przekazaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych do udzielania wsparcia osobom w kryzysie. Słuchacze poznają zagadnienia związane z psychologią kryzysu, technikach interwencyjnych, komunikacji w trudnych sytuacjach oraz pracy z pacjentem. Uczą się także rozpoznawania sygnałów ostrzegawczych kryzysu, analizowania sytuacji oraz stosowania skutecznych strategii wsparcia psychologicznego.

Gdzie studiować ten kierunek? Jednym z polecanych miejsc jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która prowadzi kierunek Pomoc psychologiczna i interwencje kryzysowe. Studia trwają 3 semestry i odbywają się w trybie online. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://www.katarzynapluska.pl/studia-online-bez-zjazdow-zalety/. Studia kończą się egzaminem, przygotowaniem i obroną pracy dyplomowej, a następnie wydaniem odpowiedniej dokumentacji poświadczającej nowe umiejętności.

Kto jest adresatem studiów podyplomowych z interwencji kryzysowej?

Ze względu na charakter studiów podyplomowych, będących kolejnym krokiem edukacji po studiach I lub II stopnia, warunkiem rekrutacyjnym jest posiadanie dyplomu licencjata lub magistra. Studia będą dobrym rozwiązaniem dla osób chcących się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje. Adresatami kierunku interwencja kryzysowa są przede wszystkim psychologowie, terapeuci, pedagodzy, pracownicy samorządowi oraz inni specjaliści, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w zakresie udzielania wsparcia psychologicznego w sytuacjach kryzysowych.