Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 06-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
19.12.2016

Gala Dobrych Praktyk na Rzecz Niepełnosprawnych

W dniu 2 grudnia 2016 r. na terenie gminy Żórawina, w pięknej sali Muzeum Powozów w Galowicach po raz kolejny miała miejsce szczególna uroczystość. Z okazji obchodzonych w najbliższych dniach świąt: Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się II Złota Gala na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Powiatu Wrocławskiego.

Podczas uroczystości ogłoszeni zostali laureaci konkursu – osoby i firmy działające na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Wrocławskiego. Organizatorem konkursu oraz uroczystej Gali była Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Powiatu Wrocławskiego wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.

Spotkanie zgromadziło 9 gmin Powiatu Wrocławskiego w tym: osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami, przedstawicieli samorządu terytorialnego, kierowników i pracowników gminnych ośrodków pomocy społecznej, dyrektorów szkół specjalnych, reprezentantów stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych, członków kapituły konkursu, nominowanych w konkursie.

Wśród zaproszonych gości był Pan Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego, Pan Hieronim Kuryś – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego oraz Radni Powiatu Wrocławskiego. Ponadto uroczystość uświetnili swoją obecnością  wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu Wrocławskiego.  W imieniu Burmistrza Siechnic gminę reprezentowała Pani Barbara Kosterska – Sekretarz Gminy i jednocześnie Radna Powiatu Wrocławskiego.

Przedstawiono członków oraz główne zadania Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w kadencji 2016-2020, która była organizatorem konkursu. W skłąd Rady wchodzi również przedstawiciel Gminy Siechnice Pani Joanna Bryłkowska-Hehn – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siechnicach.

Oprawę artystyczną Gali przygotowali wolontariusze Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, którzy zaprezentowali publiczności spektakl o tematyce baśniowej.

Nominowani do nagrody byli zgłaszani w dwóch kategoriach: „Osoba” i „Darczyńca”. Podczas Gali zaprezentowano każdego z nominowanych oraz ich działania na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu. W kategorii „Osoba” znaleźli się: 

  • Pani Joanna Bąbolewska – Gmina Kąty Wrocławskie 
  • Państwo Małgorzata i Bronisław Kozarowicz – Gmina Mietków
  • Pani Ludmiła Krawiec – Gmina Kobierzyce
  • Pani Agata Kubiak – Gmina Długołęka
  • Pani Natalia Nahajowska - zgłoszona przez Gminę Siechnice.

III miejsce zajęła Pani Natalia Nahajowska, II miejsce przypadło w udziale Pani Agacie Kubiak, natomiast na I miejscu uplasowali się Państwo Małgorzata i Bronisław Kozarowicz – rodzina zastępcza.

W kategorii „Darczyńca” nominowana została jedna firma – POSCO-PWPC Sp. z o.o. z Biskupic Podgórnych zgłoszona przez Gminę Kąty Wrocławskie. Nagrodę odebrał Pan Park Hyun Chul – Dyrektor Administracyjny firmy.

W drugiej części spotkania zaproszono gości do zwiedzania Muzeum Powozów. Po obejrzeniu ekspozycji przygotowany był dla przybyłych poczęstunek.

Pani Natalii Nahajowskiej gratulujemy i życzymy dalszych owocnych działań w służbie drugiemu człowiekowi!

Informacje o działaniach pani Alicji Nahajowskiej na rzecz niepełnosprawnych można zobaczyć na stronie: https://www.facebook.com/StowarzyszenieIEB

Jednocześnie już dziś pragniemy zaprosić wszystkie osoby niepełnosprawne wraz z rodzicami oraz opiekunami na spotkanie – zabawę karnawałową zaplanowaną na 8 stycznia 2017r. o godzinie 16:00 w Centrum Kultury w Świętej Katarzynie.

Zapewniamy dobrą zabawę dla wszystkich uczestników. 

Szczegółowe informacje dotyczące spotkania udzielają:

  • Pani Alicja Dolińska – Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy
  • Pani Urszula Chomicz – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach (tel. (71) 311 39 68, email: [email protected])
Wczytuję komentarze...