Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
4.05.2019

Fotorelacja z Obchodów Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka

W miniony piątek w naszej gminie odbyły się Obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Św. Floriana, który jest patronem strażaków. Zobacz krótką fotorelację z tego wydarzenia.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach. Po mszy, przy akompaniamencie orkiestry Hanys Band zgromadzeni przeszli pod Urząd Miejski. Na placu przed Ratuszem odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień dla osób zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej. 

Burmistrz Siechnic Milan Ušák podziękował strażakom za zaangażowanie w niesieniu pomocy mieszkańcom gminy. Odczytano również oficjalne listy i życzenia skierowane do strażaków z okazji ich święta.
 

List Prezydenta Rzeczypospolitej Polski z okazji Dnia Strażaka 2019:

Drodzy Strażacy Państwowej Straży Pożarnej!
Drogie Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych!
Szanowni Państwo!

Trudna i niebezpieczna, ale jakże szlachetna misja strażaka darzona jest przez Polaków najwyższym szacunkiem oraz zaufaniem społecznym. W ten właśnie sposób rodacy wyrażają wielkie uznanie dla Państwa odpowiedzialnej, ofiarnej służby. W dniu świętego Floriana, Waszego patrona, kiedy przypada święto wszystkich strażaków, pragnę złożyć Państwu w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej najserdeczniejsze podziękowania i najlepsze życzenia.

Strażak jest symbolem poświęcenia i odwagi. Kimś, na kogo możemy zawsze liczyć i na kim nigdy się nie zawiedziemy. Nie tylko w obliczu pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof, ale również wielu innych zagrożeń to właśnie strażacy są zwykle pierwsi w szeregu ofiarnych ratowników, niosąc bliźnim pomoc niem z narażeniem swego zdrowia, a nawet życia. To służba wymagająca szczególnych cech charakteru, a jednocześnie wysokich kompetencji, profesjonalizmu i sprawności. Polska jest dumna ze swych strażaków, którzy nieustannie składają dowody najwyższego kunsztu.

Stanowicie jeden z filarów naszej państwowości i systemu bezpieczeństwa narodowego. Tak jest obecnie, pośród wyzwań XXI wieku — i tak jest od pokoleń, gdy polscy strażacy swoim patriotyzmem, niezłomnością, obywatelskim zaangażowaniem wspierali Ojczyznę i niepodległościowego ducha, niejednokrotnie zamieniając mundur strażacki na żołnierski. Z Waszego środowiska płynęły zawsze wzory najcenniejszych postaw. Niosą dzisiaj Państwo w przyszłość to chlubne i inspirujące dziedzictwo.

Pragnę serdecznie pozdrowić Druhny i Druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Ogromnie cenię Wasz wielki społeczny ruch. Jesteście prawdziwymi liderami w swoich lokalnych wspólnotach, pokazującymi, czym jest etos służby, solidarność i międzyludzkie więzi. OSP ofiarnie uczestniczą w akcjach ratowniczych, ale są również centrami życia społecznego w bardzo wielu miejscowościach, kultywują miejscowe tradycje i formują zachowania młodych pokoleń. To właśnie z myślą o tych wszystkich zasługach uznałem, że w Komitecie Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości nic może zabraknąć przedstawiciela Ochotniczych Straży Pożarnych.

Z okazji Dnia Strażaka składam wszystkim Państwu życzenia wszelkiej pomyślności. Życzę bezpiecznej służby, skutecznych interwencji i szczęśliwego zakończenia każdej akcji. Życzę poczucia spełnienia w podejmowanych misjach i działaniach, nagradzanych nieustanną ludzką wdzięcznością. Niech święty Florian ma zawsze Państwa w swojej opiece.

Wszystkiego dobrego!

Wczytuję komentarze...