Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 03-06-2020
Termy Jakuba w Oławie
15.09.2018

Dzień bez samochodu – darmowa komunikacja

W dniach 16 - 22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kulminacyjnym punktem akcji będzie “Dzień bez samochodu” w sobotę, 22 września. Tego dnia nie będą pobierane opłaty za korzystanie ze środków komunikacji publicznej.

Siechnice: Dzień bez samochodu – darmowa komunikacja

Tegorocznym tematem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest multimodalność, a hasłem przewodnim “Przesiadaj się i jedź”.

Darmowa komunikacja obowiązywać będzie na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych we Wrocławiu oraz w okolicznych gminach, również w Gminie Siechnice (linie 100, 110, 120, 900L, 900P, 901 i 910). Za darmo pojedziemy takze pociągami osobowymi Kolei Dolnośląskich i Regio Przewozów Regionalnych na terenie Wrocławia.

Do korzystania z komunikacji miejskiej, zgodnie z hasłem akcji, zachęcają również parkingi typu "Parkuj i jedź". Dla mieszkańców Siechnic interesującą propozycją mogą być powstające przy wjeździe do Wrocławia dwa parkingi tego typu - przy ul. Opolskiej/Głubczyckiej na 170 miejsc oraz w rejonie skrzyżowania ul. Opolskiej/Karwińskiej na 35 miejsc.

Zobacz też: Rewolucja w komunikacji w Siechnicach

Wczytuję komentarze...