Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Czym różni się polisa online od tej kupionej u agenta?

Rozszerzenie rynku ubezpieczeniowego o internetowy kanał sprzedaży, które rozpoczęło się w okolicach 2003 roku, otworzyło branżę na całkiem nowy rodzaj klientów. Chociaż wiele osób ceni sobie możliwość zakupu polisy online, wciąż można spotkać się z niezdecydowanymi, którzy nie do końca dowierzają tej opcji. Zobacz, co warto wiedzieć o kupowaniu OC przez Internet.

Siechnice: Czym różni się polisa online od tej kupionej u agenta?

Polisa online czy chroni tak samo?

Na wstępie wyjaśnijmy najważniejszą wątpliwość. Ubezpieczenie oferowane stacjonarnie przez agenta i to sprzedawane przez Internet to dokładnie ten sam produkt. Podczas wyszukiwania ofert dla klientów pośrednicy korzystają zresztą z systemu podobnego do tego, który jest udostępniony osobom samodzielnie porównującym ceny online. Agenci często wyszukują oferty, które łączą różne produkty ubezpieczeniowe w cenie jednego, choć coraz więcej towarzystw decyduje się na ten sam ruch podczas sprzedaży online.

Cenisz sobie poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewnia fizyczna, papierowa polisa stanowiąca potwierdzenie posiadania ubezpieczenia? Przy zakupie OC przez internet będziesz mieć ją w wersji elektronicznej, zapisaną w telefonie, więc zawsze pod ręką. Możesz ją też wydrukować, jeśli tylko masz taką chęć.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie online?

Jeśli kupujesz polisę online, nie musisz dopasowywać się do godzin pracy agenta ubezpieczeniowego, które najpewniej pokrywają się z Twoimi. Dodatkowo, unikasz stania w korkach i czekania w kolejkach na to, aż ktoś Cię obsłuży, a zatem oszczędzasz na czasie.

W internecie przejrzysz oferty i kupisz produkty ubezpieczeniowe przez całą dobę, 7 dni w tygodni, nawet w weekendy i dni wolne od pracy. Możesz więc zrobić to, kiedy tylko znajdziesz wolną chwilę, np. przy śniadaniu lub podczas wieczornego odpoczynku przed telewizorem.

Zakup polisy online to również świetna opcja dla zapominalskich. Od jutra kończy się OC poprzedniego właściciela i potrzebujesz ubezpieczenia natychmiast, żeby uniknąć wysokiej kary finansowej od UFG? A może jutro z samego rana wylatujesz na wakacje i nie masz jeszcze polisy turystycznej? Wszystko załatwisz szybko, sprawnie i o dowolnej porze, nawet na kilka minut przed ostatecznym terminem.

Ubezpieczenia online są też nierzadko nieco tańsze niż te sprzedawane stacjonarnie. Cena nie obejmuje kosztów doradztwa agenta wszystko załatwiasz przecież samodzielnie. Możesz też łatwo porównać ze sobą wiele ofert, np. korzystając z popularnych, darmowych porównywarek online. Chcesz omówić coś osobiście? Większość towarzystw udostępnia opcję kontaktu z doradcą nawet przy zakupie przez internet np. chat online bezpośrednio na stronie lub kanał konwersacyjny na Messengerze.

Czy tylko mogę kupić OC przez internet?

Dzisiejsza oferta ubezpieczeń online jest bardzo bogata. Przez internet kupisz więc nie tylko obowiązkowe OC samochodu, ale też cały wachlarz innych, nieobligatoryjnych produktów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz innych ubezpieczenia komunikacyjnego (np. NNW, autocasco czy assistance), OC w życiu prywatnym, czy też ochrony na wakacje, na pewno znajdziesz wiele propozycji i kupisz wybraną polisę online bez wychodzenia z domu.

Przez internet załatwisz zresztą znacznie więcej niż tylko zakup ubezpieczenia. W ten sposób zgłosisz też szkodę, sprawdzisz status jej likwidacji, załączysz wszystkie dokumenty wymagane przez ubezpieczyciela, a także wprowadzisz zmiany do umowy. Możesz również wypowiedzieć umowę ubezpieczenia, np. po sprzedaży lub zezłomowaniu samochodu.

Jak kupić ubezpieczenie online?

Proces sprzedaży ubezpieczeń online został zaprojektowany w taki sposób, żeby poradził sobie z nim każdy niezależnie od stopnia zaznajomienia z kwestią zakupów przez Internet. Jak dokładnie wygląda ścieżka zakupowa od A do Z? Przedstawimy ją na przykładzie ubezpieczenia na życie z oferty Balcia Insurance.

  1. Wejdź na stronę https://www.balcia.pl/pl/oc-w-zyciu i zapoznaj się z ofertą.
  2. Kliknij w przycisk „Kup” znajdujący się po lewej stronie ekranu.
  3. Wybierz właściwości polisy po lewej stronie ekranu (zakres terytorialny, sumę gwarancyjną, franszyzę redukcyjną, okres ubezpieczenia i liczbę ubezpieczonych).
  4. Wybierz jedną z dostępnych opcji po prawej stronie: OC osobowe, OC właściciela domu lub mieszkania lub OC osobowe + OC właściciela domu lub mieszkania.
  5. Wypełnij formularz szczegółowymi danymi ubezpieczonych osób.
  6. Pobierz OWU i zapoznaj się z nim.
  7. Przejdź do płatności i zapłać za polisę online.

O czym należy pamiętać, gdy kupujesz polisę online?

Wpisywanie wrażliwych danych do formularza online budzi wątpliwości u niektórych użytkowników. Warto jednak pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe wykorzystują zaawansowane mechanizmy zabezpieczające, które odpowiednio chronią informacje na Twój temat. Wszystko, co podasz podczas kupowania polisy, zostanie wykorzystane tylko w jednym celu do sporządzenia umowy i sfinalizowania transakcji. Jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie ich w celach marketingowych, możesz wycofać ją w dowolnym momencie.

Gdzie warto kupić ubezpieczenie OC dla siebie?

Jeśli szukasz OC w życiu prywatnym lub innego ubezpieczenia dla siebie lub rodziny, zastanów się nad polisą online w Balcia. Atutem tych ofert jest m.in. możliwość wygodnej personalizacji warunków umowy, które wpływają na zakres ochrony ubezpieczeniowej, a w rezultacie także na kwotę do zapłaty. Wiele warunków ustalisz samodzielnie i możesz obserwować, w jaki sposób Twoje decyzje wpływają na cenę. Dzięki temu łatwo wybierzesz opcję stanowiącą połączenie korzystnej ceny i oczekiwanej ochrony.