Miasto i Gmina Siechnice

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 12-12-2017
Projekty Domów
1.06.2017

ZGK: Racjonalne korzystanie z wody, nowe taryfy

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Świętej Katarzynie opublikował komunikat dotyczący rozważnego i możliwie oszczędnego poboru wody w okresie upałów. Zamieszczamy również nowy taryfikator opłat za dostawę wody i odbiór ścieków, który obowiązuje od 1 czerwca 2017 r.

Siechnice: ZGK: Racjonalne korzystanie z wody, nowe taryfy

Komunikat ZGK: Prośba o racjonalne korzystanie z wody

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Św. Katarzynie zwraca się do mieszkańców Gminy Siechnice z uprzejmą prośbą o rozważny i możliwie oszczędny pobór wody oraz ograniczenie do minimum podlewania ogrodów i napełniania basenów w okresie upałów. Związany z tym rozbiór wody powoduje spadek ciśnienia w sieci, co utrudnia dostawę wody do odległych miejscowości naszej Gminy.

Pamiętajmy również o tym, że w wielu miejscach w Polsce doszło do obniżenia zwierciadeł wody w studniach oraz zbiornikach wody. Doprowadza to do sytuacji, w których stacje uzdatniania wody pracują przy maksymalnych wydajnościach. Niejednokrotnie również ludzie przyczyniają się do takich sytuacji podlewając nagminnie przydomowe ogródki. Powoduje to obniżenie ciśnienia wody w sieci, a co za tym idzie trudności z dostarczeniem jej na wyższe piętra oraz do miejscowości znajdujących się na tzw. końcówkach sieci. Takie sytuacje powoduje również napełnianie przydomowych basenów. W trakcie pracy stacji uzdatniania wody przy maksymalnych wydajnościach dochodzi do przeciążenia układu pompowego co może przekładać się na większą awaryjność sieci wodociągowych. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami – pobierając wodę na takie cele jak podlewanie ogródka bądź napełnianie basenu możemy przyczynić się do tego, że zabraknie wody tam gdzie ona będzie w danym momencie niezbędna.

ZGK Siechnice

Inwestycje ZGK 

Od kilku lat narasta problem dotyczący ciśnienia w sieci wodociągowej i jakości dostarczanej wody. Gmina od kilku lat realizuje program mający na celu poprawę jakości oraz wydajności sieci. W ramach tych działań rozbudowane zostały stacje uzdatniania wody w Świętej Katarzynie i Łukaszowicach. Planowane są kolejne inwestycje obejmujące m. in. wymianę odcinków sieci wodociągowej – wąskich gardeł sieci. Program poprawy wydajności sieci ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Prowadzone są także działania pozwalające zlikwidować w perspektywie kilku lat oczyszczalnię ścieków położoną przy ul. Rataja w Siechnicach. Jej funkcje ma przejąć rozbudowywana oczyszczalnia przy ul. Zachodniej.

Taryfikator opłat za dostawę wody i odbiór ścieków od 1.06.2017 r.

Bieżące informacje takie jak wnioski i umowy, cenniki, regulaminy, wyniki kontroli jakości wody można znaleźć w dziale strefa klienta serwisu ZGK Siechnice: http://zgksiechnice.pl/index.php/strefa-klienta

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...