Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 06-08-2020
Termy Jakuba w Oławie
18.04.2019

Zespół Wanda i Banda na XXII Dniach Siechnic

Tegoroczne Dni Siechnic odbędą się w dniach 17 - 19 maja. W sobotę, 18 maja na scenie wystąpi polski zespół rockowy Wanda i Banda - twórca takich hitów jak "Hi-Fi" czy też "Nie będę Julią".

Wanda i Banda to polski zespół rockowy, który na scenie muzycznej obecny jest od listopada 1982 roku. Liderką zespołu jest Wanda Kwietniewska, a jego członkowie to: Marek Tymkoff - gitara, wokal, Valdi Szoff - gitara, wokal, Dominik Samborski - gitara basowa, syntezator, Damian Grodziński - perkusja. Grupa ma na swoim koncie takie hity jak "Hi-Fi", "Nie będę Julią", "Fabryka marzeń" czy też "Kochaj mnie kochaj".

Debiutancki album zatytułowany "Banda i Wanda" wydany w 1984 roku uzyskał status złotej płyty. Zespół rozwiązał się dwa lata później. W roku 1990 i 1993 wokalistka zespołu, Wanda Kwietniewska nagrywała solowe albumy - jednak nie odnosiły one takich sukcesów jak te z lat osiemdziesiątych. Zespół reaktywował się w roku 1993 rozpadając się po raz kolejny po dwóch latach.

Grupa ponownie wspólnie zaczęła grać w 2000 roku i trwa do dziś. Na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 10 czerwca 2018, podczas koncertu "Od Opola do Opola" zespół "Wanda i Banda" odebrał nagrodę TVP1 z tytułu 35-lecia pracy artystycznej.

Koncert odbędzie się na rynku w Siechnicach. Więcej informacji oraz program tegorocznych Dni Siechnic już wkrótce!

Zobacz jak bawiliśmy się w poprzednich latach na stronie Przegląd Dni Siechnic.
 


Źródło: wandaibanda.pl

Wczytuję komentarze...