Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 09-08-2020
Termy Jakuba w Oławie
15.07.2018

Zaoszczędzić na OC? Opłaca się!

OC to konieczny wydatek, którego nie ominie żaden kierowca, dlatego każda oszczędność jest na wagę złota. Wielu właścicieli aut nie wie jednak, gdzie ich szukać. Specjalnie dla nich udostępniamy mini poradnik, który pokazuje, jak obniżyć wysokość składki ubezpieczeniowej.

Siechnice: Zaoszczędzić na OC? Opłaca się!

Dlaczego warto oszczędzać na OC

Dlaczego warto? Bo można – to najprostsza odpowiedź, jednak ona nie oddaje istoty tematu. Chodzi bowiem o to, że przy zakupie OC jedyną zmienną jest cena – im ona niższa, tym korzystniejsza oferta. Inne czynniki, jak np. renoma towarzystwa czy jakość obsługi, nie odgrywają żadnej roli przy wyborze polisy. Dzieje się tak, gdyż warunki ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej są takie same dla wszystkich kierowców bez względu na wysokość składki czy markę towarzystwa, w którym polisa została nabyta.

Skoro żadne inne czynniki niż cena nie mają znaczenia, jedyną sensowną strategią jest poszukiwanie jak najtańszej oferty. Są na to dwie drogi: zastosowanie internetowej porównywarki ubezpieczeniowej, takiej jak np. kalkulator-oc-ac.auto.pl, albo skorzystanie z usług agenta ubezpieczeniowego. Wyszukiwanie najtańszego OC we własnym zakresie, przez Internet, jest bardzo wygodne i pozwala na oszczędzenie czasu, ale wymaga umiejętności posługiwania się najnowszymi technologiami, co przecież nie każdy potrafi. W takiej sytuacji warto się udać do stacjonarnego agenta i poprosić go o wyliczenie składki w różnych towarzystwach, tak aby wybrać najtańszą.

Jak oszczędzić na OC

Jeśli zaliczasz się do grona młodych lub niedoświadczonych kierowców, dla których składki są bardzo wysokie, możesz poczynić znaczące oszczędności poprzez dodanie drugiego właściciela w dowodzie rejestracyjnym. Jedynym warunkiem jest to, żeby posiadał on duże, a najlepiej maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę. Pamiętaj też, że wysokość składki zależy od modelu, marki i pojemności silnika auta, dlatego jeśli masz taką możliwość, wybierz samochód z niewielką jednostką napędową.

Sposobem na niższą składkę jest OC krótkoterminowe, które warto rozważyć przy krótkoterminowym użytkowaniu auta. Najskuteczniejszą metodą na tańszą polisę jest jednak po prostu bezpieczna i bezszkodowa jazda. Jeżeli uda Ci się kontynuować ubezpieczenie przez kilka lat, nie powodując wypadku, stłuczki ani kolizji, możesz liczyć na pełne zniżki. Z reguły wynoszą one -60%, co gwarantuje naprawdę niską składkę. Każda wyrządzona przez Ciebie szkoda powoduje natomiast automatyczną podwyżkę ceny OC. Wniosek jest prosty: bezpieczna i uważna jazda po prostu się opłaca!


Wczytuję komentarze...