Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-06-2021
Pomysł na prezent - mapa gwiazd
Reklama w serwisie · Kup banner online
13.12.2019

Wskazówki korzystania z alkomatu. Co zrobić, aby sprzęt dobrze pracował przez długie lata?

Alkomatem, podobnie jak pozostałym sprzętem należącym do elektroniki użytkowej, należy się posługiwać zgodnie z instrukcją obsługi producenta. Prawidłowe korzystanie z takiego urządzenia znacząco wpłynie na jego żywotność oraz bezbłędność pracy. Zwłaszcza ten drugi czynnik jest niezwykle ważny w przypadku testera mierzącego zawartość alkoholu w organizmie człowieka. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo wykonać badanie oraz jakich czynności unikać przy codziennym użytkowaniu alkomatu? Ten artykuł powinien zaspokoić Twoją ciekawość!

Siechnice: Wskazówki korzystania z alkomatu. Co zrobić, aby sprzęt dobrze pracował przez długie lata?

Najpopularniejsze błędy podczas wykonywania badania. Sprawdź, czego dokładnie należy unikać

Dokonywanie pomiaru stężenia alkoholu w organizmie tylko w teorii jest bardzo prostą czynnością. W praktyce posiadacz alkomatu musi przestrzegać kilku podstawowych zasad. Tylko w taki sposób można mieć stuprocentową pewność, że elektronika dla kierowców będzie służyć Ci przez długie lata, a otrzymywane wyniki nie będą niczym przekłamane. Do rangi priorytetu urasta znajomość poprawnej obsługi tego typu urządzeń. Absolutnie zakazuje się dmuchania w alkomat kilka chwil po spożyciu posiłku. Mimo, iż jedzenie nie ma żadnego negatywnego wpływu na wynik badania, drobne pozostałości po obiedzie lub przekąskach bardzo często zapychają urządzenie. Taka usterka daje znać o sobie dopiero po kilku tygodniach, więc działa niczym bomba z opóźnionym zapłonem. Aby niczym nie zakłócać pracy testera należy wystrzegać się także dmuchania w alkomat w trakcie bądź kilka chwil po wypaleniu papierosa. Sam dym papierosowy potrafi sfałszować badanie. To właśnie dlatego specjaliści zalecają dokładne przepłukanie jamy ustnej wodą przed korzystaniem z tego typu aparatury. Chcąc zwiększyć żywotność alkomatu oraz poprawić jakość wykonywanych pomiarów należy wybrać urządzenie sprzedawane przez zaufane źródło. Takim, bez dwóch zdań, można nazwać sklep PROMIL-LAB, który już od wielu lat piastuje tytuł jednego z liderów branży drobnej elektroniki użytkowej dedykowanej dla kierowców. 
 

Do trzech razy sztuka. Zobacz, w jaki sposób uzyskać poprawny i miarodajny wynik badania

Posiadacze alkomatów bardzo często bezgranicznie ufają tego typu elektronice i już po pierwszym badaniu bez żadnych oporów wsiadają za kierownicę samochodu. Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę, że wiarygodny pomiar powinien być wykonany nie wcześniej niż pół godziny od wypicia ostatniego piwa, kieliszka, lampki wina bądź szklanki innego napoju wysokoprocentowego. Tyle trwa proces wchłonięcia się etanolu do krwi. Uruchomienie alkomatu zdecydowanie wcześniej sprawi, że wynik nie będzie rzetelny. Czy jeden pomiar wystarczy, aby określić dokładny poziom trzeźwości? Zdecydowanie nie! Eksperci zalecają trzykrotne powtórzenie badania – każde w odstępie minimum jednego kwadransa. Sprawne urządzenia przy okazji wszystkich podejść wyświetli taki sam rezultat. Tendencja zwyżkowa jest oznaką spożycia sporej ilości alkoholu.


Wczytuję komentarze...