Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Używane Audi serii Q. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Seria Q, czyli crossovery i SUV-y marki Audi cieszą się dużym zainteresowaniem kierowców. Koszty nowych modeli są wysokie, dlatego od lat nie maleje popyt na Audi używane. Niestety, te z drugiej ręki mogą nieść ryzyko związane z naprawami i usterkami – wszak nawet nowym modelom to się zdarza, chociaż i na to jest sposób. Poznaj go i sprawdź, czemu warto przyjrzeć się w Audi Q3 i Q5, zanim zdecydujesz się na zakup.

Siechnice: Używane Audi serii Q. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Od kompaktowego crossovera Q2 po niezwykle obszerny model Q8, samochody używane Audi cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak zanim podpiszemy dokumenty na zakup bądź leasing, warto znać słabe punkty tych modeli, aby uniknąć dalszych kosztów związanych z naprawą. Niestety nie wszyscy sprzedawcy zawsze są w pełni uczciwi wobec swoich klientów, dlatego, gdy decydujesz się na zakup od osoby prywatnej lub nieznanej firmy – warto sprawdzić te elementy. Jak się wystrzegać takich ofert? Bardzo prosto! Wystarczy, że korzystasz ze sprawdzonych platform np. Car&More, gdzie znajdziesz tylko ogłoszenia od autoryzowanych dealerów.

Samochody używane Audi serii Q – najczęstsze usterki

SUV-y od Audi uważane są za jeden z najlepszych projektów w historii niemieckiej marki. Solidne, wytrzymałe i pozbawione poważnych wad modele długo zachowują swoją wartość. Audi Q3 bądź Q5 może być świetną inwestycją, jeśli szukamy auta z drugiej ręki na lata. Nie oznacza to oczywiście, że poszczególne wersje są bez wyjątku bezawaryjne. Na co zatem trzeba zwrócić uwagę, gdy obraliśmy na celownik Audi używane?

W przypadku pierwszej generacji modelu Q3, oprócz napraw eksploatacyjnych, użytkownicy zwracają uwagę na częsty problem z rozszczelniającą się chłodnicą EGR. Usterka dotyczy przede wszystkim egzemplarzy sprzed 2014 roku, dlatego żeby uniknąć poważniejszych problemów zaleca się wymianę tej części, co oznacza koszt około 1500 zł.

W przypadku modelu Q5 użytkownicy wspominają głównie problem z pierwszymi egzemplarzami, które opuściły fabryki w 2008 roku. Awaria dotyczyła napędu rozrządu, który był nie tylko drogi, ale również trudny w naprawie. Problem szybko został jednak naprawiony przez Audi. Używane auta z młodszych roczników po przejechaniu 200 tys. km miewają problemy z dwumasowym kołem zamachowym oraz turbosprężarką. Rzadziej mechanicy muszą naprawiać dwusprzęgłowe przekładnie S-Tronic.

W wysokiej klasie SUV-ach Q7 problemy przeważnie stwarza wszechobecna elektronika. Tego typu usterki to zmora współczesnych pojazdów i trudno ich uniknąć. Użytkownicy, którzy kupili lub wzięli w leasing model Q7 uskarżają się m.in. na problemy z systemem centralnego zamka, ze szczególnym wskazaniem na system bezkluczykowego dostępu.

Jak wybrać sprawdzone Audi używane?

Kupując Audi używane, trudno wystrzec się jakichkolwiek awarii. Niemniej można zupełnie pozbyć się ryzyka, i zapewnić sobie 100% poczucie bezpieczeństwa w zakresie ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z naprawą usterki. Jak to zrobić? Szukaj samochodów jedynie u sprzedawców godnych zaufania. Takim źródłem solidnych aut z drugiej ręki jest serwis Car&More, który gwarantuje jedynie sprawdzone, prawie nowe samochody w leasingu dla osób prywatnych i na kredyt. Każde auto z tego portalu ma zapewnioną roczną gwarancję producencką lub odpowiadającą jej. Dla własnego komfortu pakiet ten możesz odpłatnie przedłużyć nawet do 36 miesięcy! Oprócz Audi czy Volkswagenów, warto sprawdzić także ofertę Mercedes w Car&More, czyli kolejnych przedstawicieli niemieckiej technologii.