Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-05-2020
Termy Jakuba w Oławie
10.04.2017

Trwa głosowanie w konkursie Lechstarter [projekt]

Mija tydzień od startu głosowania w konkursie LECHSTARTER 2017. Stawką jest grant w wysokości 100 tys. złotych. Zachęcamy do codziennego głosowania na projekt "zrób SiechNICE – Błękitna Laguna dla Mieszkańców" zakładający stworzenie miejsca wypoczynku nad zbiornikiem wodnym w Siechnicach.

Siechnice: Trwa głosowanie w konkursie Lechstarter [projekt]

Link do głosowania: http://lechstarter.urbanforms.org/projekt/517/zrob-siechnice-blekitna-laguna-dla-mieszkancow

Projekt "zrób SiechNICE – Błękitna Laguna dla Mieszkańców" został zgłoszony przez Siechnicką Inwestycyjną Spółkę Komunalną w kategorii "Nowa miejska przestrzeń".

W opisie i idei projektu czytamy:
"Wymarzona przez mieszkańców oaza nad wodą, jedynie kilkaset metrów od rynku – miejsce wspólnego spędzania czasu na łonie natury. Uwolnijmy potencjał "Błękitnej laguny"! Zagospodarujemy część zbiornika retencyjnego Błękitna Laguna w mieście Siechnice. Kilka lat temu w okolicach Siechnic prowadzona była budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Do jej wykonania potrzebnych było tysiące ciężarówek ziemi. Po jej wywiezieniu w miejscu, które było łąką, pozostała wielka dziura. W 2017 roku chcemy uwolnić potencjał Błękitnej Laguny i oddać ją mieszkańcom. W północno-zachodniej części zbiornika utworzone zostanie miejsce pełne pozytywnej energii. Zamontowane zostaną ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, a główną atrakcją tego miejsca będzie pomost przeznaczony do cumowania drobnego sprzętu wodnego. To tutaj Siechniczanie bezpiecznie spędzać będą po pracy gorące popołudnia i leniwe weekendy. To tutaj w otoczeniu natury będziemy spotykać się ze znajomymi."

Obecnie staraniami Mieszkańców zajmujemy pierwsze miejsce. Oby tak dalej! Link do głosowania: http://lechstarter.urbanforms.org/

Głosować można codziennie do 8 maja do godz. 14:00 – zobacz jakie to proste:

LECHSTARTER to program, który powstał by aktywować i inspirować mieszkańców polskich miast do wprowadzania pozytywnych zmian w otaczającej ich przestrzeni. Skierowany jest do każdego, komu zależy na tym, aby w naszych miastach żyło się lepiej – łatwiej, wygodniej i bliżej natury.

Wczytuję komentarze...