Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

System ERP SAP - oprogramowanie nie tylko dla dużych przedsiębiorstw

Skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem jest jednym z warunków, które trzeba spełnić, aby osiągnąć sukces na rynku. O ile w przypadku niewielkich firm, w których pracuje garstka ludzi, można sobie poradzić bez specjalistycznego oprogramowania, o tyle w większych firmach jest to bardzo trudne. Efektywne zarządzanie ułatwia system ERP SAP.

Siechnice: System ERP SAP - oprogramowanie nie tylko dla dużych przedsiębiorstw
  1. Co to jest system ERP?
  2. System ERP SAP
  3. ERP SAP system - czego można się spodziewać?
  4. Czy warto zainwestować w oprogramowanie SAP?

Systemy ERP z roku na rok zyskują na popularności. Dzięki ich funkcjonalności i wszechstronnemu działaniu, z jednego oprogramowania może korzystać każdy dział w firmie, co usprawnia przepływ informacji i szeroko rozumiane procesy zarządzania.
 

Co to jest system ERP?

Systemy ERP to stosunkowo młody twór, który narodził się w latach 90. XX wieku z rozszerzenia systemu MRP II. ERP, czyli Enterprise Resource Planning, to oprogramowanie, które pozwala na planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Cały system składa się ze zintegrowanych aplikacji, pracujących na jednej bazie danych. Dzięki temu pracownicy działów, w których zostało wdrożone oprogramowanie, mogą wprowadzać zmiany widoczne dla pracowników innych działów, mających dostęp do określonej partii danych. Osoby obsługujące ERP widzą więc zmiany w czasie rzeczywistym. W swojej podstawowej formie, system ERP pozwala na zarządzanie wewnętrzną pracą przedsiębiorstwa, natomiast zaawansowane wersje posiadają również możliwość zarządzania kontaktami, opartego o CRM, a także dostawami, dzięki SCM.
 

System ERP SAP

Jednym z najsłynniejszych, a jednocześnie najczęściej wykorzystywanych systemów jest system SAP ERP. Z jego funkcjonalności korzystają nie tylko giganci, ale również firmy zaliczane do segmentu średnich przedsiębiorstw. Jedną z najważniejszych zalet tego systemu jest możliwość kompletnego dostosowania go do indywidualnych wymagań organizacji. System jest wciąż rozwijany i udoskonalany, a także wzbogacany o kolejne rozwiązania, podnoszące jego funkcjonalność.

Program SAP ma charakter kompleksowy, dlatego idealnie sprawdzi się w każdej branży, niezależnie od jej specyfiki. W firmach, w których wprowadzane są zaawansowane procesy zarządcze, oprogramowanie SAP pozwala na zintegrowanie działań wielu działów, w tym działu finansowego, zarządzania zasobami ludzkimi lub handlowego. Co więcej, system komputerowy SAP daje znacznie bogatsze możliwości controllingu, niż podobne mu oprogramowanie komputerowe, nie będące technologią ERP.
 

ERP SAP system - czego można się spodziewać?

Zastanawiając się nad wdrożeniem systemu ERP w przedsiębiorstwie, zarząd bierze pod uwagę głównie korzyści, jakie przyniesie inwestycja i czy przewyższają one przypuszczalny koszt zakupu oprogramowania i jego implementacji w firmie. SAP system ERP to narzędzie elastyczne i kompleksowe, a więc z jednej strony zaspokaja holistyczne potrzeby przedsiębiorstwa, a z drugiej podlega pełnej indywidualizacji, łącznie z dodaniem funkcjonalności typowych dla określonej branży.

ERP SAP system ma otwartą architekturę, na którą składają się poszczególne moduły. W firmach z segmentu średnich i dużych przedsiębiorstw, zazwyczaj mamy do czynienia z zaawansowanymi procesami kontroli finansowej, a więc jednym z podstawowych modułów jest sekcja do zarządzania finansami. Dzięki niej można na bieżąco śledzić wydatki i przychody, a co za tym idzie, wykonywać dokładne analizy i podejmować najlepsze pod względem finansowym dla firmy decyzje. Wiąże się z tym również zaawansowana możliwość raportowania i wykonywania analiz, nie tylko finansowych, potrzebnych do podejmowania kluczowych dla przedsiębiorstwa decyzji, np. personalnych czy logistycznych. System SAP daje także możliwość minimalizowania strat i cięcia kosztów, również tych generowanych przez zasoby ludzkie. Rozbudowana możliwość pilotowania realizacji projektów na każdym ich etapie powoduje zoptymalizowanie poszczególnych działań, a co za tym idzie, podniesienie ich efektywności.

SAP oprogramowanie daje również możliwość zarządzania procesami produkcji, magazynem i systemem zaopatrzenia. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko przestojów w produkcji lub zapobiega nadwyżkom albo brakom magazynowym. System ERP SAP pomaga również usprawnić obsługę sprzedażową i posprzedażową klientów, realizację reklamacji lub usług w ramach kontraktów serwisowych.
 

Czy warto zainwestować w oprogramowanie SAP?

Inwestycja w zintegrowany system zarządzania przedsiębiorstwem SAP to poważna decyzja, dlatego powinna być w pełni przemyślana i poprzedzona solidnymi analizami zapotrzebowania firmy. Plusów jest jednak zdecydowanie więcej niż minusów. System ERP SAP to nie tylko szansa na usprawnienie działania przedsiębiorstwa, ale również zoptymalizowanie podstawowych procesów działania, dzięki którym wzrosną zyski, a zmaleją koszty. Korzystając z profesjonalnego doradztwa firmy, która zajmuje się kompletnym wdrożeniem systemu ERP SAP, można dopasować to oprogramowanie do własnych potrzeb, a tym samym w pełni wykorzystać jego możliwości.
 

ALTAB S.A.
Oprogramowanie dla firm SAP Business One
ul. Wręczycka 11a
42-200 Częstochowa
Telefon: +48 12 333 45 01
Email: [email protected]
Dodatkowe informacje, w tym cennik, demo i wiele więcej szczegółów znajdziesz na
https://altab.pl/system-erp-sap/