Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-05-2020
Termy Jakuba w Oławie
5.06.2017

Rodzinny Mityng Lekkoatletyczny na Dniach Siechnic [aktualizacja]

Aktualizacja: Z powodu możliwych opadów deszczu w sobotę, mityng przeniesiony został na niedzielę (18.06.2017 r.)

Akademia Ruch dla zdrowia oraz Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław zapraszają na Rodzinny mityng lekkoatletyczny. Zawody pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Burmistrza Siechnic odbędą się w ramach obchodów Dni Siechnic 17.06.2017 r. 18.06.2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Siechnicach w godzinach 9:00 – 13:00.

Siechnice: Rodzinny Mityng Lekkoatletyczny na Dniach Siechnic [aktualizacja]

Podczas mityngu rodziny będą rywalizowały ze sobą w 3 konkurencjach lekkoatletycznych:

  • bieg na 60 m,
  • skok w dal,
  • bieg na 600 m dla dziecka oraz 1000 m dla rodzica.

Skład rodziny to jeden rodzic i dziecko. W każdej konkurencji udział musi wziąć zarówno rodzic jak i dziecko (z przedziału wiekowego 7-15 lat). Zawody podzielone będą na kategorie wiekowe według wieku dzieci.

Dokładny regulamin i zapisy na stronie www.ruchdlazdrowia.pl. Dla pierwszych trzech miejsc przewidziane są dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody.

Na dzieci i rodziców czeka również wiele atrakcji. Główną z nich będzie pokazowy bieg na dystansie 200 m, w którym udział wezmą medalistki mistrzostw Polski i Europy na dystansie 400 m. Dodatkowymi atrakcjami będą warsztaty taneczne dla dzieci oraz promocja The World Games Wrocław 2017. Dzieci będą również mogły wziąć udział w warsztatach, podczas których będą się uczyły rzutu oszczepem, pchnięcia kulą czy rzutu dyskiem.

Dla każdego uczestnika oraz kibica mamy zaproszenia na darmowe zajęcia w Akademii Ruch dla zdrowia. Dla wszystkich rodzin, które znajdą się na podium przewidziane są puchary i nagrody. Dla najlepszych zawodników nagrodą będą m.in. treningi personalne z Rafałem Omelko – czołowym zawodnikiem w Europie na dystansie 400 m. Dla wszystkich dzieci zapewniamy wiele atrakcji ruchowych, również dla tych w wieku przedszkolnym.

Serdecznie zapraszamy do zapisów.

Aktualizacja: Z powodu możliwych opadów deszczu w sobotę, mityng przeniesiony został na niedzielę (18.06.2017 r.)

Pełny program Dni Siechnic znajdziecie Państwo w osobnym artykule: Program XX Dni Siechnic

Wczytuję komentarze...