Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
10.06.2020

Rehabilitacja po urazie - dlaczego jest taka ważna?

Wypadek czy kontuzja to rzecz, której każdy z nas stara się uniknąć. Czasem jednak nie mamy szczęścia i musimy później mierzyć się z niezbyt łatwym powrotem do zdrowia. Jak może nam w tym pomóc rehabilitacja?

Siechnice: Rehabilitacja po urazie - dlaczego jest taka ważna?

1. Rehabilitacja pomaga szybciej stanąć na nogi
2. Dzięki nowoczesnym metodom łatwiej zachować sprawność
3. Profilaktyka umożliwia uniknięcie ponownego urazu
 

Rehabilitacja pomaga szybciej stanąć na nogi

Uraz czy kontuzja nigdy nie są przyjemne i często potrafią "wyjąć" nas z normalnego życia na długi czas. Dotyczy to szczególnie poważnych zdarzeń, jak na przykład wypadek samochodowy czy niefortunny upadek na twarde podłoże. Aby szybciej dojść do siebie nie powinniśmy ignorować ani lekceważyć rehabilitacji - to dzięki odpowiednim zabiegom i ćwiczeniom, wykonywanym pod okiem doświadczonego rehabilitanta, mamy szansę szybciej dojść do zdrowia i odzyskać pełną swobodę ruchu. Często rehabilitacja jest wręcz niezbędna do tego, aby w ogóle można było normalnie funkcjonować. W rozluźnieniu i zrelaksowaniu przeciążonych mięśni i innych tkanek miękkich pomocne są również masaże klasyczne i lecznicze, które przywracają nam komfort swobodnego poruszania się.
 

Dzięki nowoczesnym metodom łatwiej zachować sprawność

Współcześnie zajęcia fizjoterapeutyczne to coś więcej, niż tylko rozciąganie lub wzmacnianie mięśni. Nowoczesne metody rehabilitacji są w stanie zaoferować nam dużo więcej. W niektórych przypadkach jesteśmy w stanie na przykład zrezygnować z usztywnienia stawu lub noszenia ortezy, a zastąpić ją lekkimi i wygodnymi taśmami do kinesiotapingu. Istnieje również wiele zabiegów dedykowanych ograniczaniu lub całkowitemu niwelowaniu bólu czy umożliwianiu zwiększenia zakresu ruchu, dzięki którym jesteśmy w stanie nie tylko poczynić duże postępy w powrocie do zdrowia, ale też po prostu poczuć się lepiej.
 

Profilaktyka umożliwia uniknięcie ponownego urazu

Niektóre kontuzje niestety mają to do siebie, że lubią wracać w najmniej odpowiednim momencie. Zwykle dotyczy to mocno pracujących przy każdym ruchu stawów, jak na przykład kolana czy stawy skokowe. Jeżeli przebyliśmy taki uraz, powinniśmy zadbać nie tylko o jego wyleczenie ale również o to, by nie dopuścić do ponownego wystąpienia problemu. W tym celu warto poprosić rehabilitanta o zestaw ćwiczeń które możemy sami robić w domu, a także o profilaktyczne wizyty na zabiegi niemożliwe do zrealizowania we własnym zakresie. O częstotliwości takich sesji powinien zadecydować lekarz zajmujący się naszym problemem. Więcej na tematy związane ze skuteczną rehabilitacją znajdziesz na stronie punktrehabilitacji.pl.


Wczytuję komentarze...