Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-02-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Pomysły na podziękowania rodzicom i świadkom na ślubie

Podczas wesela chodzi nie tylko o dobrą zabawę, ale też o wyrażanie wdzięczności przez osoby, które stanęły na ślubnym kobiercu. Jednym z nieodłącznych elementów każdej ceremonii są podziękowania jakie nowożeńcy składają rodzicom. Oprócz tego wypada także podziękować świadkom, których pomoc w przygotowaniach jest wręcz nieoceniona. W jaki sposób to zrobić?

Siechnice: Pomysły na podziękowania rodzicom i świadkom na ślubie

Dlaczego Para Młoda wręcza prezenty na ślubie?

Trudno wyobrazić sobie, że ślub mógłby się odbyć bez rodziców Pary Młodej albo bez świadków. Towarzyszą oni zakochanym praktycznie na każdym kroku na kilka dni przed ceremonią. Oczywiście rodzice są z nimi znacznie dłużej i nowożeńcy bardzo wiele im zawdzięczają. To rodzice przygotowali ich do dorosłego życia, zapewnili edukację oraz wszystko, co było potrzebne. Dlatego też jako wyraz wdzięczności przyszli mąż i żona przygotowują prezenty dla rodziców, które wręczają im podczas ślubu. Niektóre pary idą jeszcze o krok dalej i decydują się też na podziękowania dla chrzestnych, tym bardziej jeżeli są oni stale obecni w życiu nowożeńców i godnie pełnią swoją funkcję. Części osób chrzestni zastępują nawet rodziców i to do nich zwracają się w wielu sytuacjach.

Oczywiście są jeszcze świadkowie, którzy są niezbędni do tego aby w ogóle wziąć ślub, bo to przecież oni podpisują ważne dokumenty. Oprócz tego wspierają Parę Młodą na każdym kroku w tym najważniejszym dla niej dniu. Dlatego też prezenty dla świadków także są bardzo popularne. Często jednak pytanie, co kupić na taki podarunek jest trudne, a odpowiedź mało oczywista. Warto wtedy postawić na coś, co zapadnie w pamięć.

Jaki prezent wybrać dla rodziców i świadków

Voucher do spa, sfinansowanie wycieczki, a może prezent w postaci skrzynki lub karafki z grawerem? To tylko niektóre z pomysłów, które są bardzo popularne, a Para Młoda często po nie sięga. Dobrym pomysłem jest wybór podarunku, który stanie się także pamiątką tego wspaniałego wydarzenia. Dlatego też prezenty z personalizacja są wręcz strzałem w dziesiątkę. Takie podarunki są ozdabiane wybranymi napisami czy grafikami, przez co można stworzyć bardzo indywidualny upominek, który sprawi wiele radości. Takie przedmioty są bardzo eleganckie, zwłaszcza kiedy zdecydujemy się na coś grawerowanego. Taki rodzaj znakowania jest bardzo trwały, a więc pamiątka będzie cieszyć obdarowanych przez bardzo długie lata.

Jest całe mnóstwo przedmiotów, które można personalizować. Grawerowanie można wykonać między innymi na drewnie, szkle, metalu czy skórze. Nadruki kolorowe świetnie sprawdzają się na tekstyliach czy kubkach. Dzięki temu bez problemu można dobrać prezent do osoby, która ma go otrzymać. Bardzo dużo takich upominków można znaleźć między innymi w sklepie internetowym ZamówPrezent.pl.

Pomysły i inspiracje

Bardzo częstym prezentem na ważne okazje są wszelkiego rodzaju trunki. Dobrym pomysłem będzie wręczenie ich w wyjątkowy sposób, czyli na przykład zapakowane w piękne grawerowane skrzynki. Sprawdzą się one znacznie lepiej niż standardowe papierowe torebki czy pudełka oraz mogą być wykorzystane na wiele innych sposobów. Do skrzynek można włożyć na przykład butelkę whisky czy wina, bo to właśnie one najbardziej kojarzą się z eleganckim podarunkiem. Można zdecydować się też na zakup różnych naczyń i akcesoriów, jak na przykład karafki, kieliszki do wina czy szklanki do whisky.

Oczywiście alkohol to nie jedyny prezent, który można wybrać na podziękowania dla rodziców, świadków i chrzestnych.  Może to być na przykład złota statuetka z dedykacją, herbaciarka, taca śniadaniowa, wazon z grawerem czy ozdobne drewniane pudełko, do którego można spakować jakiś drobny upominek. Możliwości jest bardzo dużo i wszystko zależy tak naprawdę od preferencji i kreatywności Pary Młodej.