Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.05.2019

Po raz pierwszy na ekranie Kina Odra w Oławie! Klasyka kina: Czarnoksiężnik z Oz

Klasyka kina to nowy cykl filmowy w Kinie Odra w Oławie, w którym prezentowane są klasyczne, niezapomniane produkcje odrestaurowane cyfrowo. Debiutem będzie niedzielny pokaz "Czarnoksiężnika z Oz", który w tym roku kończy... 80 lat!

Siechnice: Po raz pierwszy na ekranie Kina Odra w Oławie! Klasyka kina: Czarnoksiężnik z Oz

Nie bez przyczyny rok 1939 nazywany jest przez znawców kina jednym z najlepszych okresów światowej kinematografii. To właśnie wtedy powstały takie dzieła, jak "Przeminęło z wiatrem", "Wichrowe wzgórza", "Pan Smith jedzie do Waszyngtonu" i właśnie "Czarnoksiężnik z Oz". Dzieła, które stały się kamieniem milowym w dziejach kina, wywierając wpływ na wiele filmów produkowanych później. Sprawiły, że kino nigdy już nie było takie jak wcześniej.

Nieoceniona Judy Garland gra Dorotkę Gale, dziewczynkę wychowaną na farmie w Kansas, która marzy o „krainie po drugiej stronie tęczy”. Jej marzenie ma szansę się spełnić, gdy wraz z pieskiem, małym Toto i całym domem przeniesiona zostaje przez trąbę powietrzną w cudowne miejsce. W rezultacie niefortunnego lądowania domu, dziewczynka staje się obiektem wielkiej złości Złej Wiedźmy. Zaskarbiwszy sobie przyjaźń pustogłowego Stracha na wróble, pozbawionego serca Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa oraz chroniona magiczną mocą czerwonych pantofelków, Dorotka udaje się brukowaną drogą do Szmaragdowego Grodu na spotkanie ze wszechmocnym Czarnoksiężnikiem, by ten pomógł jej wrócić do domu.

Bilety w cenie 14 zł już dostępne w kasie Kina Odra i online na www.kultura.olawa.pl.

Ten film naprawdę warto zobaczyć na dużym ekranie! Zapraszamy do klimatycznego, liczącego blisko 100 lat Kina Odra w Oławie.

Wczytuję komentarze...