Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 12-12-2019
Termy Jakuba w Oławie
28.04.2018

Program Dni Siechnic 2018

Już po raz XXI odbędą się Dni Siechnic! W dniach 19 - 20 maja na terenach przy Urzędzie Miejskim czekać będzie na nas moc atrakcji – m. in. akademia i show rowerowe, animacje dla dzieci, jarmarki, pokazy lokalnych artystów. Nie zabraknie również koncertów – w sobotę zagra zespół Froala, a w niedzielę atrakcją wieczoru będzie występ Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw Opera Quartet. Zobacz pełny program imprezy!

Program XXI Dni Siechnic (19 - 20 maja 2018)

Sobota, 19 maja 2018:

12:00 - 18:00 – jarmark lokalnych wytwórców, rękodzielników i artystów (m.in. świeże warzywa, miody, przetwory, domowe ciasta, mieszanki przypraw, wegańskie przysmaki, ręcznie wykonane przedmioty, ekologiczne kosmetyki, artystyczna ceramika)

12:00 - 18:00 – Akademia Rowerowa (szkolenie jazdy na rowerze m.in. w miasteczku ruchu drogowego czy też na profesjonalnych przeszkodach rowerowych)

13:00 - 16:00 – pokazy lokalnych artystów i „Młode Siechnice” na scenie

16:00 – koncert bębniarzy z zespołu Foliba

Zespół Foliba - grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in.: djembe (dżembe), dundun’y, tamę, balafon, korę,  shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Zespół koncertuje już ponad 10 lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. 16 października 2015 roku ukazał się pierwszy studyjny album noszący tytuł „TAN”.

17:00 – show rowerowe - pokaz akrobacji rowerowej w wykonaniu Jonasza Pakulskiego

40 minutowe widowisko rowerowe łączące w sobie ogromne emocje, rozrywkę oraz edukację w jednym. Nie jest to zwyczajny pokaz rowerowy, lecz w pełni profesjonalne przedstawienie artystyczne. Całość jest zaprojektowana tak, aby stopniowo budować emocje, aż do ostatniego kulminacyjnego numeru, którym jest bicie życiowego rekordu skoku wzwyż. Oprócz tego widzowie mogą podziwiać m.in. skoki na rowerze przez linę, skoki na monocyklu, przeróżne piruety na rowerze, czy też akrobacje na blisko 2 metrowym torze pokazowym. Przez cały pokaz do uczestnictwa w Show wciąganych jest aż 10 osób, które służą pomocą przy wykonywaniu przeróżnych numerów. Cały pokaz przeprowadzony jest w humorystyczny sposób oraz na bieżąco komentowany przez Jonasza Pakulskiego, uczestnika X edycji programu Mam Talent.

13:00 - 18:00 – atrakcje i animacje dla dzieci (Teatr Kubika), pokazy baniek, balonowe zoo, miasteczko rodzinne, food trucki

Misją Teatru Kubika jest przekazywanie wartości oraz uwrażliwianie widza – zarówno dorosłego jak i dziecka – na świat artyzmu, teatru i sztuki. W czasie spektakli dorosły na nowo staje się dzieckiem, odkrywa w swojej duszy dziecięcy świat baśni, marzeń i uczuć. Dzieci zaś mają gwarancję niesamowitych wrażeń zapierających dech w piersiach. Wszystko to okraszone jest radością, śmiechem i zabawą.

fot. www.teatrkubika.pl

Niedziela, 20 maja 2018

12:00 - 18:00 – jarmark lokalnych wytwórców, rękodzielników i artystów (m.in. świeże warzywa, miody, przetwory, domowe ciasta, mieszanki przypraw, wegańskie przysmaki, ręcznie wykonane przedmioty, ekologiczne kosmetyki, artystyczna ceramika)

13:00 - 18:00 – wspólne gotowanie z Tomaszem Jakubiakiem (gotowanie zupy z siechnickich pomidorów, degustacja, spotkanie z kucharzem)

Tomasz Jakubiak – kucharz, dziennikarz kulinarny, szef kuchni w autorskiej restauracji „GAR JAKUBIAKA”, gospodarz popularnego programu „Jakubiak lokalnie” w telewizji Kuchnia+

fot. tomaszjakubiak.pl

13:00 - 18:00 – atrakcje i animacje dla dzieci (Teatr Kubika), pokazy baniek, balonowe zoo, miasteczko rodzinne, food trucki

18:00 – Msza św. w intencji Mieszkańców Gminy w Kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach

19:30 – koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw Opera Quartet w Kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach (wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona)

Organizatorzy: Centrum Kultury w Siechnicach, Burmistrz Siechnic

Zobacz też: Dni Siechnic 2006 - 2017, atrakcje, gwiazdy i zdjęcia z poprzednich lat

Wczytuję komentarze...