Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
7.02.2022

Parafia w Siechnicach: Zaproszenie na spotkania synodalne

Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach zaprasza na spotkania synodalne. Pierwsze z nich już w najbliższy piątek. Czym jest synod? Jakie są tematy spotkań?

Siechnice: Parafia w Siechnicach: Zaproszenie na spotkania synodalne

Synodem (gr. synodos oznacza „wspólną drogę, wspólne maszerowanie”) nazywa się w Kościele katolickim każde zgromadzenie duchownych, którego zadaniem jest omówienie działalności Kościoła. Rozróżnia się synody: diecezjalne (zwoływane przez biskupa); prowincjonalne (zwoływane przez arcybiskupa metropolitę; inaczej: metropolitarne); plenarne (zebranie przedstawicieli duchowieństwa całego kraju; inaczej: ogólnokrajowe)

za synod.org.pl/abc-synodu

Harmonogram spotkań synodalnych w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach:

  • piątek, 11 lutego 2022 roku o godz. 19:00 - Podążanie razem - Co możemy zrobić, by iść bardziej razem we wspólnocie parafialnej?
  • piątek, 11 marca 2022 roku o godz. 19:00 - Słuchanie - Czy Kościół słucha wszystkich? W jaki sposób słucha młodych ludzi, kobiet, osób żyjących w związkach niesakramentalnych, ubogich, niepełnosprawnych?
  • piątek, 8 kwietnia 2022 roku o godz. 19:00 - Prowadzenie dialogu w Kościele i społeczeństwie - Co mogę zrobić, aby poprawić jakość dialogu w Kościele? Jakie są miejsca i środki dialogu w naszej parafii?

Spotkania synodalne odbędą się w salce na dole w budynku plebanii.