Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 01-12-2020
Termy Jakuba w Oławie
30.07.2019

Paczkomaty blisko Ciebie w Siechnicach – odbieraj przesyłki szybko i wygodnie

Sieć popularnych w całym kraju Paczkomatów rozrasta się z dnia na dzień, dzięki czemu coraz więcej Polaków ma dostęp do szybkiego, wygodnego i całodobowego nadawania oraz odbierania przesyłek. Również mieszkańcy Siechnic mogą korzystać z tego typu udogodnień.

Siechnice: Paczkomaty blisko Ciebie w Siechnicach – odbieraj przesyłki szybko i wygodnie

Paczkomaty – odbieranie i nadawanie paczek nigdy nie było tak łatwe

Paczkomaty uwielbiane są przez coraz większą liczbę mieszkańców Siechnic, którzy chcą szybko, wygodnie i o dogodnej porze odebrać lub nadać przesyłkę. Do najmocniejszych zalet maszyn InPostu należy zaliczyć zwłaszcza:

 • całodobową możliwość nadawania i odbierania przesyłek;
 • jedną z najniższych cen na całym rynku usług kurierskich w Polsce, jeśli chodzi o nadawanie przesyłek;
 • możliwość śledzenia statusu przesyłki podczas trwania całego procesu logistycznego;
 • możliwość odbioru przesyłki nawet w dzień następujący po jej nadaniu;
 • dynamiczny rozwój sieci maszyn do odbierania i nadawania przesyłek (obecnie w całej Polsce dostępnych jest 4800 Paczkomatów i każdego dnia pojawiają się nowe automaty nadawczo-odbiorcze);

W Siechnicach popularnym Paczkomatem jest ten mieszczący się przy sklepie Kredka, przy ul. Kościelnej 2 - korzysta z niego coraz więcej mieszkańców. Warto sprawdzać na bieżąco, czy w okolicy nie pojawiły się przypadkiem nowe automaty i korzystać z tych, które usytuowane są najbliżej miejsca zamieszkania czy miejsca pracy.

Odbieraj przesyłki blisko Ciebie

Na odebranie paczki w Paczkomacie wystarczy maksymalnie kilka minut. Do automatów trafiają nie tylko przesyłki z zakupami ze sklepów internetowych, ale również prywatne paczki. Poniżej prezentujemy krótką instrukcję odbioru paczki:

 1. W dzień nadania paczki otrzymujemy wiadomość e-mail o odnotowanym zdarzeniu nadania.
 2. W dzień dostarczenia przez kuriera paczki do wybranego Paczkomatu otrzymujemy wiadomość e-mail z informacją o tym, że przesyłka na nas czeka oraz 6-cyfrowym kodem odbioru.
 3. W Paczkomacie wpisujemy 6-cyfrowy kod odbioru oraz swój numer telefonu i czekamy na otwarcie skrytki, w której kurier umieścił naszą przesyłkę.
 4. Odbieramy paczkę ze skrytki i gotowe.

Warto wiedzieć, że Paczkomaty przechowują w skrytkach przesyłki do 48 godzin, po to, by nie blokować miejsca na nowe paczki. Jest to czas, w którym możemy dokonać odbioru paczki. W innym wypadku przesyłka jest przekazywana nadawcy. Przesyłkę można odebrać również przy pomocy darmowej aplikacji InPost Mobile, dostępnej do pobrania w Google Play (na urządzenia z systemem operacyjnym Android) oraz w App Store (na urządzenia z systemem operacyjnym iOS). Aplikacja ma wiele dodatkowych funkcji, z których jedną z najpopularniejszych jest opcja płatności przy odbiorze paczki z Paczkomatu.

Nadawanie paczek, z którego słyną Paczkomaty

Nadawanie paczek w Paczkomatach – podobnie, jak ich odbieranie – zajmuje maksymalnie kilka minut. W dodatku możliwe jest nadanie przesyłki na jeden z dwóch prostych i wygodnych sposobów. Poniżej prezentujemy krótkie instrukcje, opisujące nadawanie paczek za pośrednictwem Paczkomatów.

Paczkomaty - pierwszy sposób na nadawanie paczek:

 1. Do Paczkomatu udajemy się z kartą płatniczą, za pomocą której uregulujemy należność za przesyłkę.
 2. Kierując się instrukcjami wyświetlanymi na ekranie Paczkomatu, podajemy gabaryt przesyłki, swój numer telefonu i adres mailowy oraz numer telefonu i adres mailowy odbiorcy, a także adres Paczkomatu, do którego ma trafić paczka.
 3. Opłacamy nadanie przesyłki.
 4. Otwiera się przydzielona nam skrytka w Paczkomcie, w której umieszczamy paczkę i zamykamy ją.
 5. Otrzymujemy SMS z potwierdzeniem płatności.
 6. Na nasz adres e-mail i adres e-mail odbiorcy otrzymujemy wiadomość z linkiem śledzącym aktualne położenie przesyłki.

Paczkomaty - drugi sposób na nadawanie paczek:

 1. W Managerze Paczek generujemy etykietę, drukujemy ją i umieszczamy na przesyłce oraz regulujemy należność za jej nadanie.
 2. W Paczkomacie skanujemy etykietę i podajemy kod nadania widoczny na etykiecie,
 3. Przesyłkę wkładamy do skrytki i gotowe.

Paczkomaty to prosty i wygodny sposób na odbieranie i nadawanie paczek w Siechnicach, z którego warto korzystać na co dzień.


Wczytuję komentarze...