Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Otwarta strefa dzienna w domu – przestrzeń z dużymi możliwościami aranżacyjnymi

Przygotowując się do budowy, Inwestor musi znaleźć właściwą odpowiedź na wiele pytań dotyczących realizacji i wybrać najlepszy projekt domu. Istotne znaczenie ma dopasowanie projektu do wymogów posiadanej działki oraz oczekiwań przyszłych mieszkańców, aby dom był dla wszystkich wygodną przestrzenią. Ważną decyzją do podjęcia jest również ta, dotycząca rozwiązań funkcjonalnych w obrębie strefy dziennej. Jakie są zalety otwartej części dziennej w domu i jak można pomysłowo zaaranżować taką przestrzeń?

Siechnice: Otwarta strefa dzienna w domu – przestrzeń z dużymi możliwościami aranżacyjnymi

Wymarzony dom z otwartą strefą dzienną

W nowoczesnych domach otwarte przestrzenie dzienne są popularnym i lubianym przez Inwestorów rozwiązaniem. Przestrzeń dzienna jest miejscem, w którym domownicy spędzają wiele godzin w ciągu dnia, dlatego powinna gwarantować optymalne warunki do pracy, wspólnego wypoczynku i spotkań w gronie przyjaciół. Atutem otwartej strefy dziennej jest możliwość elastycznego przesuwania poszczególnych funkcji w zależności od potrzeb. Podczas przyjęć w większym gronie można np.: poszerzyć salon o przestrzeń jadalni, a przygotowując potrawy w kuchni, można swobodnie rozmawiać z osobami przybywającymi w części wypoczynkowej domu. Chcąc wizualnie podkreślić granicę kuchni, można zaaranżować odpowiednią zabudowę np. z barkiem śniadaniowym, który jednocześnie będzie idealnym miejscem do wypicia porannej kawy. Urządzając wnętrze, warto zadbać o stylistyczną spójność poszczególnych części otwartej strefy dziennej, dzięki temu przestrzeń zyska atrakcyjny i reprezentacyjny charakter.

Jak zaaranżować otwartą strefę dzienną?

Przeglądając gotowe projekty domów ARCHON+ wraz z wizualizacjami wnętrz można zaczerpnąć wiele ciekawych inspiracji.

W tym artykule prezentujemy kilka propozycji.

"Dom w malinówkach 14 (E) OZE" to projekt domu z poddaszem użytkowym, o prostej bryle, której styl podkreśla piękne wykończenie. Bazą kompozycji jest jasny tynk, kolorystyczny akcent wprowadza stolarka i naturalna okładzina. Otwarta część dzienna domu to salon z wygodną narożną sofą i jadalnia z wyjściem na taras. Duże przeszklenia dodają przestrzeni nowoczesnego charakteru. Kuchnia z wysoką zabudową oferuje miejsce na pojemne szafki, obszerne blaty, posiada praktyczną spiżarnię i wygodny dostęp do drugiego, mniejszego tarasu. Na parterze domu znajduje się też dodatkowy pokój, który może pełnić funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego. W nocnej części na poddaszu piękne doświetlenie sypialni gwarantują szerokie portfenetry. Dwie z nich to pokoje dzieci, zapewniające przestrzeń do wypoczynku, zabawy i nauki. Pokój rodziców sąsiaduje z wygodną, naturalnie doświetloną łazienką. W tej części domu znajduje się również wspólna garderoba oraz pralnia. W projekcie uwzględniono zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją i pompy ciepła jako źródła ogrzewania.

"Dom w kosaćcach 8 (NE) OZE" to urocza, mała parterówka z wygodnym wnętrzem. Minimalizm projektu podkreśla wyjątkowy charakter budynku. Białe tynki z grafitowymi akcentami, stolarką okienną oraz antracytowym pokryciem dachu tworzą piękną kompozycję. Detalem, który zwraca uwagę, jest lekka pergola, przesłaniająca taras. Wewnątrz zastosowano klarowany podział na strefę dzienną i nocną, gwarantując komfortowe warunki użytkowania. Za sprawą szerokiego, przesuwnego przeszklenia oraz otwarcia stropu do połaci dachu nad salonem i jadalnią, strefa dzienna zyskała wyjątkowy wygląd. W części wypoczynkowej mamy miejsce na wygodną sofę, fotel i stolik kawowy. Kominek dodaje klimatycznego ciepła i blasku. Kuchnia została wizualnie wyodrębniona, w jej programie można zastosować wyspę z barkiem śniadaniowym i dodatkowym blatem do pracy. Funkcjonalność kuchni zwiększa przylegająca do niej spiżarnia. W drugiej części domu znajdują się trzy sypialnie, garderoba oraz dwie łazienki. Nad parterem znajduje się przeznaczony do adaptacji strych.

"Dom pod brzoskwinią (GE)" od Pracowni ARCHON+, to jednorodzinny budynek z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym. Projekt elewacji podkreśla nowoczesny charakter - biały tynk pięknie współgra z szarymi detalami i drewnianą okładziną. Taras z pergolą uatrakcyjnia wygląd budynku, a jednocześnie jest przyjemnym miejscem wypoczynku. Dom posiada dwukondygnacyjny hol, który jest ozdobą wnętrza i jest widoczny już od wejścia. Otwarta część dzienna obejmuje salon, jadalnię i bardzo funkcjonalną kuchnię z półwyspem oraz spiżarnią. Na parterze domu znajduje się dodatkowy pokój, z którego podobnie, jak z holu i salonu mamy bezpośrednie wyjście na taras. Część prywatna poddasza obejmuje dużą sypialnię z garderobą oraz dwa pokoje dzieci. Uzupełnieniem planu poddasza są: łazienka z pełnym wyposażeniem oraz pralnia.

Więcej inspiracji znajdziesz na www.archon.pl