Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-10-2020
Termy Jakuba w Oławie
10.06.2018

Otwarcie sezonu na Błękitnej Lagunie

Już od pierwszych ciepłych wiosennych dni tego roku kąpielisko tętniło życiem. Od najbliższego weekendu będziemy mogli liczyć na opiekę ratowników, foodtrucki i czynne toalety. Oficjalne otwarcie sezonu na Błękitnej Lagunie zapowiedziano na 15 czerwca.

Siechnice: Otwarcie sezonu na Błękitnej Lagunie

Przypomnijmy, że kąpielisko powstało dzięki mobilizacji Mieszkańców Siechnic. Projekt "Zrób SiechNICE – Błękitna Laguna dla Mieszkańców" zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Lechstarter (2017). Nagrodą był grant w wysokości 100 tys zł na inwestycje na terenie kąpieliska. Kwota ta została przeznaczona na wybudowanie kilkuset metrowej piaszczystej plaży, boiska do piłki siatkowej, pomostu, zabezpieczenie miejsca pod względem ratowniczym oraz socjalnym, montaż koszy na śmieci, ławek i stojaków na rowery. 

W dalszych planach jest budowa m.in. przystani kajakowej, strefy rekreacji dla dzieci (plac zabaw, boisko, stół do ping-ponga), strefy fit, miejsca do rozpalenia ogniska i grilla, stołu do tenisa stołowego, piłkarzyków. 

Korzystanie z kąpieliska jak i parking przy Lagunie są bezpłatne. Obecnie trwają konsultacje na temat pobierania opłat za parking dla osób spoza gminy Siechnice.

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...