Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Osłoń się zasłoną - pomysły na ciekawe aranżacje

Ciekawe i atrakcyjne dodatki w domu czynią go przyjemnym miejscem, w którym chce się spędzać czas. W aranżacji wnętrz nie sposób pominąć zasłon, które wbrew pozorom mogą pełnić wiele funkcji. Są także tanim i szybkim sposobem na odmianę nudnego salonu czy sypialni. Zasłony powieszone w oknie mogą całkowicie odmienić look pomieszczenia, a nawet stać się jego elementem dominującym.

Siechnice: Osłoń się zasłoną - pomysły na ciekawe aranżacje

Ponadczasowa klasyka zawsze w modzie

Zasłony to element klasyki wnętrz mieszkalnych. Stare filmy inspirowane historią pozwalają podejrzeć, w jaki sposób dawniej żyli ludzie. Niemalże każda pałacowa komnata ozdobiona jest zasłonami - adekwatnie do panującej mody. Mniej zamożni również starali się dorównać panującym tendencjom i wieszali w oknach zasłony na miarę swoich możliwości.

Zasłona, jak sama nazwa wskazuje, miała zasłaniać. Zaciągnięta kotara chroniła przed wzrokiem pozostałych domowników i oddzielała przestrzenie użytkowe w pomieszczeniach mieszkalnych. I tak pozostało do dziś. Zmienił się tylko rodzaj używanego materiału, bo nie są to skóry, a zasłona zyskała dodatkową funkcję. Ma ona za zadanie także upiększać pokój.

Dekoracja w formie zasłon

Różnorodność i rozpiętość oferty zasłon wprawia w zdumienie. Kolorowe, we wzory, jednobarwne, długie, krótkie, muślinowe poruszane oddechem wiatru oraz grube aksamitne.

Zasłony można wieszać w sposób tradycyjny na tzw. żabkach lub umocować na drążku. Można zakupić materiał zasłonowy na interesujący nas wymiar, który będzie pasował do wnętrza. Zaś zasłon gotowych poszukaj w sklepach online. To wygodna i szybka forma zakupów.

Dekoracja okna to główne zadanie współczesnych zasłon. Pozwalają na szybką odmianę wyglądu wnętrza. Zdobią salony, kuchnie, pokoje dziecięce oraz sypialnie. W zależności od stylu wnętrza do wyboru są te bardziej zwiewne lub z cięższych materiałów. W sypialniach czy pomieszczeniach narażonych na dużą ingerencję słońca warto wybrać te z bardziej zwartych i zbitych materiałów np. taftę.

Zasłony ozdobią nie tylko okna

Zgodnie z praktycznym wykorzystaniem zasłon w czasach starożytnych dziś również mogą być formą przepierzeń i parawanów.

W małych pomieszczeniach, które pełnią różne funkcje, można oddzielić zasłoną poszczególne powierzchnie użytkowe. W jednopokojowych kawalerkach szybko stworzymy w prosty sposób sypialnię.

Za pomocą zasłony wydzielimy także miejsce na garderobę czy toaletkę. To świetna alternatywa dla pracochłonnych remontów. Mały kawałek nieprześwitującego materiału zapewni dyskrecję oraz strefę prywatności.

Kolorowe i energetyczne zasłony we wzory wyłonią nie tylko nową zonę, ale także pięknie przyozdobią wnętrze, dodadzą mu uroku i charakteru. Gabinet skryty w głębi salonu? Czemu nie!