Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.05.2022

Odnawiaj nie wyrzucaj - EKO warsztaty w Centrum Kultury

Centrum Kultury w Siechnicach zaprasza na warsztaty z upcyclingu odzieży. Zajęcia skierowane są dla młodzieży w wieku szkolnym, która lubi dobrą zabawę, eksperymenty z modą lub chce odświeżyć swój "look". Warsztaty nauczą Cię, jak zaoszczędzić na kupnie ubrań a jednocześnie wyglądać oryginalnie i modnie. Przy okazji dowiesz się w jaki sposób moda wpływa na ekologię i jak Ty możesz zapobiec degradacji środowiska.

Siechnice: Odnawiaj nie wyrzucaj - EKO warsztaty w Centrum Kultury
fot. plakat, mat. organizatora

Każda sztuka odzieży generuje za sobą duże koszty oraz niszczenie środowiska naturalnego. Wycinanie lasów celem pozyskania celulozy, wyjaławiające monokultury uprawy bawełny, wysokie zużycie wody podczas produkcji tkaniny to tylko przykłady niszczącego wpływu mody na środowisko. Wielokrotnie zdarza się, że do produkcji ubrań na każdym etapie wykorzystywane są dzieci, a dorośli pracują w fatalnych, szkodliwych dla zdrowia warunkach za głodową wypłatę. Ubrania, które nie zostały sprzedane są niszczone, a koszty zarówno produkcji jak i utylizacji ponosisz Ty, kupując nową, modną bluzę. Wartą ułamek ceny, jaka widnieje na metce.

EKO-Warsztaty "Odnawiaj nie wyrzucaj" nauczą Cię, w jaki sposób nadać ubraniom, które już Ci się znudziły nowe życie. Dzięki nabytym umiejętnościom zaoszczędzisz na kupnie nowych ciuchów oraz przyczynisz się do walki z nieetycznymi i szkodliwymi praktykami koncernów odzieżowych. Być może odkryjesz swoja nową pasję, powołanie i w przyszłości staniesz się znanym projektantem mody, promującym ekologiczne rozwiązania?

Do kreatywnej, dwudniowej zabawy organizatorzy zapraszają 20 i 27 maja do Klubu Tęcza w Świętej Katarzynie, przy ulicy Głównej 82. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Należy przynieść ze sobą własną odzież lub obuwie a także dużo dobrego humoru. Telefon, pod którym przyjmowane są zapisy to 881 921 620.

Projekt „Nie wyrzucamy, odnawiamy – eko postawy w codziennym życiu - warsztaty dla młodzieży szkolnej i seniorów” jest organizowany w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.