Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 01-08-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.04.2020

Oczyszczacz powietrza - jaki wybrać?

Mimo cieplejszych dni problem smogu niestety nie znika. W ostatnich dniach mogliśmy obserwować wysokie wskazania czujników zanieczyszczenia - również w gminie Siechnice. Oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej popularnym sposobem na czyste powietrze w naszych domach i miejscach pracy. Zobacz jak działają i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Siechnice: Oczyszczacz powietrza - jaki wybrać?

Smog kojarzy się z okresem zimowym, jednak nawet w cieplejsze dni nie jesteśmy wolni od zanieczyszczeń. Potwierdzają to odczyty z czujników jakości powietrza. W naszych okolicach nierzadko występują odczyty przewyższające normy. W ostatnim czasie wiele osób i firm decyduje się na zakup oczyszczaczy powietrza. Urządzenia pojawiają się w domach, firmach, przedszkolach, szkołach, urzędach. Co jeszcze oprócz smogu sprawia, że warto zainteresować się zakupem?
 

Nie tylko walka ze smogiem - oczyszczacze dla alergików

Oczyszczanie powietrza to nie tylko walka ze smogiem. Sezon pylenia jest dla alergików trudnym czasem. Unoszące się w powietrzu pyłki roślin (topola, brzoza, trawy, bylica) powodują katar, kichanie, swędzenie i pieczenie oczu, nosa. Poza sezonowymi alergenami wiele osób zmaga się z innymi alergiami - np. na kurz (roztocza). Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach są stosowane w oczyszczaczach powietrza filtry HEPA. Wychwytują one z dużą skutecznością nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Niektóre urządzenia wyposażone są również w jonizator, który poprawia skuteczność usuwania uczulających elementów z otoczenia.
 

Jak działa oczyszczacz?

Rozważając zakup oczyszczacza powietrza warto zapoznać się z podstawowymi zasadami działania urządzenia. W uproszczeniu można je porównać do odkurzacza. Powietrze w pomieszczeniu przepływa przez urządzenie, w którym znajdują się filtry wyłapujące zanieczyszczenia. W zależności od tego jakie filtry i rozwiązania techniczne są zastosowane oczyszczacze mają różną skuteczność, poziom hałasu czy zużycie prądu. Niektóre urządzenia dodatkowo mogą nawilżać powietrze.
 

Jaki model wybrać?

Warto przed zakupem porównać modele dostępne na rynku. Urządzenie powinno być dostosowane do naszych potrzeb - m.in. do powierzchni pomieszczenia, budżetu na zakup oraz eksploatację, akceptowalnej głośności urządzenia. Nie bez znaczenia jest także design urządzenia, na rynku znajduje się wiele oczyszczaczy, które wręcz ozdobią wnętrza naszych mieszkań czy biur. Ważny jest też dobór pod kątem zastosowanych filtrów i dodatkowych funkcji. W podjęciu decyzji, który model jest najlepiej dopasowany do naszych potrzeb pomogą specjaliści - zobacz ranking oczyszczaczy powietrza.
 

Czujniki jakości powietrza w Siechnicach

W gminie Siechnice zainstalowane są trzy czujniki jakości powietrza - a to wszystko dzięki współpracy mieszkańców. Nasza społeczność wykazała się zaangażowaniem w sprawy lokalne głosując w internetowym ogólnopolskim konkursie Aviva "Wiem, czym oddycham!". Gmina Siechnice wygrała trzy czujniki jakości powietrza, które zamontowane zostały w Radwanicach, Świętej Katarzynie i Siechnicach. Dzięki nim zawsze możemy sprawdzić, czy warto wyjść na spacer, czy może lepiej tego dnia zostać w domu.


Wczytuję komentarze...