Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-06-2021
Pomysł na prezent - mapa gwiazd
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.11.2019

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Siechnice

W poniedziałek, 11 listopada obchodzić będziemy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poza centralnymi obchodami święta, w całym kraju organizowane będą lokalne uroczystości. W Siechnicach z okazji Święta Niepodległości odbędzie się rodzinna parada patriotyczna oraz Msza Święta w intencji ojczyzny z oprawą muzyczną orkiestry Hanys Band i zespołu Avista.

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się rodzinną paradą patriotyczną o godzinie 12:00 na siechnickim rynku. Organizatorzy zachęcają do przebrania się w stroje nawiązujące do historii i barw narodowych Polski.

O godzinie 12:30 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach odbędzie się Msza Święta w intencji ojczyzny. Uroczystości towarzyszyć będzie orkiestra dęta Hanys Band oraz zespół Avista.

Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Siechnic, Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Siechnicach oraz Gminny Związek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zobacz jak w ubiegłym roku świętowaliśmy 100 lecie odzyskania niepodległości - zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
 

11 listopada zaśpiewajmy razem hymn

W 2018 roku, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w całym kraju i w wielu miejscach na świecie wspólnie odśpiewano hymn. Również i w tym roku organizatorzy akcji #niepodległadohymnu zachęcają do wspólnego świętowania - poniżej spot promujący inicjatywę:


Plakat Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2019 r. w Siechnicach:

Wczytuję komentarze...