Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 05-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
7.03.2019

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W najbliższą niedzielę, 10 marca 2019 r. odbędą się gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie uroczysta msza święta w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach oraz gminny konkurs piosenki o żołnierzach wyklętych.

Program obchodów - niedziela, 10.03.2019 r.

  • 12:30 - Msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach
  • 14:00 - II Gminny Konkurs Piosenki o Żołnierzach Wyklętych w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach (dawne gimnazjum)

Organizatorami obchodów w Gminie Siechnice są: parafia p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach, Gmina Siechnice, Stowarzyszenie Odra - Niemen, Stowarzyszenie U-Rodziny 3+, Szkoły Podstawowe gminy Siechnice.
 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Święto państwowe obchodzone 1 marca poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Data nie jest przypadkowa - tego dnia w 1951 r. w mokotowskim więzieniu komuniści zamordowali strzałem w tył głowy przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy. Tworzyli oni kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.

Materiał Instytutu Pamięci Narodowej promujący Dzień Żołnierzy Wyklętych:

Zobacz też:

Wczytuję komentarze...